Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Iszara ja fikra »

Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite. Sposoby uniwersalne i dobre dla każdego, jak np. zdrowa dieta, czyste powietrze, higiena. Pełno tu postów o chorobach a brakowało jednego dobrego dla wszystkich. Więc jest Zapraszam
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Epsilon »

Pewnie nie bylo, bo o tym, ze zdrowa dieta i czyste powietrze sa zdrowe, to raczej kazdy wie Problem w tym, ze nawet idealne zycie nie zapobiega w pelni chorobom, tylko zmniejsza ich ryzyko.

No i taka dieta to sprawa brdzo dyskusyjna. Dla jednego lepsze to, dla innego co innego. Nawet dla zapobiegania roznym chorobom stosuje sie rozne diety.

Suzuna12
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2015, o 19:02

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Suzuna12 »

Z tym że ,- temat dosyć banalny i każdy o nim wszystko wie oraz o tym że, nie da się jednoznacznie określić która dieta jest tą zdrową konkretnie dla konkretnego człowieka ,- zgadzam się z Epsilonem. Faktycznie jednak nie ma na tym forum ( no dobra nie szukałam może długo) takiego tematu co by rozwijał tą kwestie. Więc może zacznę co by temat rozwinąć. Na pewno zdrowe jest czyste powietrze xd i nie jedzenie syfów w macu i innych tego typu przybytkach. Do tego unikanie różnych gazowanych napoi z dużą ilością chemii na etykiecie. Myślę ,że temat można rozwinąć pod kontem np. uprawiania sportu np. jakie pozycje ćwiczenia sprzyjają np. utrzymaniu zdrowej sylwetki. Wystarczą takie w sumie mało wymagające ćwiczenia np. skłony ramion na przemian do stóp. 10 przysiadów - tak aby w delikatny sposób rozruszać poszczególne partie ciała np. każdego dnia rano przez 30 minut zamiast wylegiwania się w łóżku.Napewno takie ćwiczenia nie ochronią przed chorobami itp. ale mogą wspomóc nasz np.układ krążenia, zapobiec złej sylwetce lub ją poprawić.Myślę ,że u osób starszych takich już na emeryturze takie ćwiczenia dużo robią bo zazwyczaj są to osoby już nie chętne do np. wyjścia na basen czy chodzenie po górach a takie delikatne ćwiczenia mogą im pomóc zachować jak najdłużej sprawną sylwetkę. No najlepiej żeby się wypowiedział jakiś fizjoterapeuta bo to takie pitolenie o Szopenie w moim wykonaniu xd
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Epsilon »

Generalnie chemia jest niemalze wszedzie, pytanie ile tego i JAKA chemia. Bo ludzie strasza czasami roznymi dodatkami E, ktore tak naprawde sa naturalnie wystepujacymi, niegroznymi substancjami, jak slynny kaws cytrynowy.

Co do jedzenia to - wiadomo- unikac pokarmow bardzo tlustych i zawierajaco duzo cukrow, zwlaszcza prostych (jak wymienione przez Suzane napoje gazowane, niektore slodycze, czyste pszenne pieczywo, fast foody.). Wbrew pozorom wiele ciast i ciastek zawiera wiecej niezdrowych tluszczy (utwardzone margaryny do pieczenia!) niz cukrow.

Nalezy pamietac, ze popularny indeks glikemiczny nie mowi, ile cukru sie wchlonie, tylko jak szybko sie bedzie wchlanial.

Nalezy unikac tanich i przetworzonych wedlin: maja mnostwo soli, ktora u predysponowanych osob moze sie gromadzic i powodowac nadcisnienie (u niektorych nie). Niestety im tansze mieso, tym wiecej w nim solanki do zwiekszania objetosci, dodatkow smakowych i innego syfu.

No i nalezy bardzo uwazac na wszelkiego rodzaju diety. Tak naprawde w pelni bezpieczna i zdrowa jest dieta zrec mniej, ale nie za malo". Nalezy jesc wiele roznych pokarmow, dieta powinna byc zroznicowana, zawierac produkty i roslinne, i zwierzece (chociazby mleko czy jajka u wegetarian). Wazne sa owoce (ale nie za duzo) i warzywa. Rygorystyczne diety i diety eliminujace wielw skladnikow powoduja spadek wagi. i wiele zaburzen przy okazji.

Co do picia, to tak naprawde jest duzy wybor zdrowych napojow. Unikac nalelzy glownie napojow slodkich gazowanych i czestego spozywania alkoholu. Piwko raz na jakis czas jest calkiem zdrowe. Tak samo jak kawa, herbata czarna, zielona i inne, yerba i tak dalej. Kazda ma swoich zwolennikow.

A co do spozywania posilkow - jeden woli trzy dziennie, inny piec dziennie, a jeszcze inny ciagle cos podjada. Wazne to: nie za duzo na raz, nie nazerac sie na noc, zwlaszcza cukru i jesc chociaz cos na sniadanie. Najgorsze dla zdrowia, a czesto i wagi jest caly dzien malo i wielka kolacja.



Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Iszara ja fikra »

Suzuna12 pisze:Z tym że ,- temat dosyć banalny i każdy o nim wszystko wie
Jak temat jest banalny to skąd te kolejki do lekarzy i te choroby. Banalne dajecie odpowiedzi. Liczyłem raczej na Cudowne Sposoby dla Zdrowia, które zmienią Świat, hehe
Zapraszam do tematu tych, którzy wiedzą coś więcej
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Epsilon »

Stad choroby, ze ludzie choruja, co ma piernik do wiatraka? Zywienie to tylko jeden z wielu czynnikow zdrowotnych.

Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Iszara ja fikra »

Epsilon nie pisz nic w moich tematach, bo szkoda czasu na czytanie tego.
Temat brzmi: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite, zapraszam tych którzy wiedzą coś więcej.
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: Robanan »

Uprawa własnych warzyw zapewnia ruch na świerzym powietrzu i zdrowe ekologiczne warzywa.

cmdr_raziel
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:21

Re: Najlepsze sposoby na Zdrowie Całkowite

Post autor: cmdr_raziel »

W praktyce fizyczne zdrowie to zdrowy rozsądek.
Pamiętajcie, że nieużywany narząd ginie. Czyste powietrze, higieniczne otoczenie, wspaniała dieta itp to też rozpieszczanie organizmu. Nieustanna izolacja od obciążeń nie uczyni nas silniejszymi.
Nawet definicja trucizny to składnik plus dawka, wiele z tych wyniszczających substancji w odpowiednich dawkach ma pozytywny wpływ na organizm.
Największą sztuką jest umiejętne zmuszanie do pracy i później dbanie o regenerację. Właśnie ten wspomniany wyżej zdrowy rozsądek. Np mój sąsiad ma ponad 80 lat i pije regularnie od ponad 50 lat, a krzepy ma więcej niż nie jeden 20 latek. Dlatego każdy doświadczalnie powinien sprawdzać co jak na niego działa.

Z bardziej konkretnych spraw to polecam ruch i rozciąganie! Oraz oddychanie. Co ciekawe są ludzie którzy oddychają zbyt głęboko (ja tak miałem). Zbytnio obniża pozom CO2 i odtlenia tkanki. Sprawdziłem to na siłowni efekt mnie zadziwił. Więcej siły i wytrzymałości. Np na rowerku jak oddychałem pełną piersią to puls przyspieszał o jakieś 15 uderzeń. Gdy oddychałem, że lekko mnie ssało to ładnie puls spadał. Tempo miałem ciągle takie samo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości