Na WUM z podstawową matmą?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Seszen
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2015, o 13:55

Na WUM z podstawową matmą?

Post autor: Seszen »

Myślicie, że jest w ogóle sens próbować? Co prawda nie idę w tym roku na studia, tylko na 2016/2017, ale zakładam, że zasady rekrutacji raczej się nie zmienią. Biorąc pod uwagę ich progi z poprzednich lat (czyli 270, 271), żeby się dostać z podstawową matmą trzeba by zgarnąć 3 x 100% z matur, a to, cóż - wydaje się trochę niemożliwe. Myślicie, że progi spadną przy tegorocznej zmianie zasad? Czy jak?
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Na WUM z podstawową matmą?

Post autor: JanJensen »

Ja obstawiam progi na WUM 245-250 około w tym roku.
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Na WUM z podstawową matmą?

Post autor: daftpunk »

Nie ma co obstawiać, ale chyba moga spaść, bo maturzystów bedzie podobna liczba, a rozłoży sie na wieksza liczbę uczelni (Kielce i Rzeszów). Badz dobrej mysli

Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Na WUM z podstawową matmą?

Post autor: Epsilon »

Patrząc na to, że po 70-90 osób ma taki sam wynik sumaryczny, to 150 miejsc wiecej nie da spektakularnych spadków. Może jeden - max dwa pkt na uczelniach z niższymi progami.

Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Na WUM z podstawową matmą?

Post autor: Seeba »

To, że jest więcej uczelni nie oznacza, że Ministerstwo wypuści więcej miejsc.
Mycha1205
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 21:33

Re: Na WUM z podstawową matmą?

Post autor: Mycha1205 »

Ja również wybieram się na WUM z podstawową matmą, o ile tak można powiedzieć. Ostatnio byłam na spotkaniu z cyklu Poznaj uczelnie, zostań studentem i jeszcze bardziej się nakręciłam na Lekarski. Zdaje maturę za rok ale już teraz strasznie dużo o tym myślę i doszłam do wniosku, że skoro nie mam rozszerzonej matmy w LO to trudniej będzie mi ją przez rok nadrobić przygotowując się jednocześnie do matury z chemii i biologi. Zobacz, że na pewno rozszerzona matma jest trudnalt a żeby się opłacało musisz ją zdać na ponad 70%gt. Ja podchodzę do podstawowej i będę się starać zadać te 3 matury na około 100%. Motywacja jest! wiara w siebie też! Tego życzę i Tobie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości