Materiały do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
nuka84
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 20:48

Materiały do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnazjum

Post autor: nuka84 »

Hej, mam pytanie: czy ktoś może mi polecić jakąś niezłą książkę przygotowującą do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnazjum. Wiem, że jest coś takiego dla szkół podstawowych Zrozumieć przyrodę". Mam na myśli coś w rodzaju zbioru testów.
Hera123
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2015, o 16:43

Re: Materiały do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnaz

Post autor: Hera123 »

Z jakiego jesteś województwa? Ja na pierwszy etap robiłam testy z neta oraz zwykłe podręczniki i vademecum z Operona.
miozyn
Posty: 60
Rejestracja: 2 sty 2015, o 20:13

Re: Materiały do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnaz

Post autor: miozyn »

Dokładnie. Wszystko zależy od tego z jakiego jesteś województwa. Ja jestem z Podlasia i mi do laureata wystarczyły szkole podręczniki nowej ery Świat biologii oraz vademecum z operonu.

miozyn
Posty: 60
Rejestracja: 2 sty 2015, o 20:13

Re: Materiały do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnaz

Post autor: miozyn »

No i oczywiście testy z lat poprzednich.

nuka84
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 20:48

Re: Materiały do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnaz

Post autor: nuka84 »

Jestem ze śląskiego, a testy są dość trudne. Mam niejasne poczucie że podręczniki nie wystarczą.

Hera123
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2015, o 16:43

Re: Materiały do konkursu przedmiotowego z biologii w gimnaz

Post autor: Hera123 »

Ja jestem z Małopolski. Tu jest podobno gorzej . Uważam, że na pierwszy etap podręczniki do gimnazjum wystarczą. U nas na następne etapy są dodatkowe lektury, nie wiem jak na Śląsku, ale jak chcesz coś więcej to zajrzałabym do podręczników licealnych. To dobre uzupełnienie lektur i naszych podręczników.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości