Problem badawczy - zadania.

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Problem badawczy - zadania.

Post autor: yeast »

Nie chodzi czy równe, tylko jak wysokie? Czy może mieć wpływ na pobieranie wody przez wiązki przewodząceP. Poczytaj sobie o sile ssącej liści, ciśnieniu osmotycznym itp.
Ania888
Posty: 34
Rejestracja: 8 paź 2008, o 17:06

Re: Problem badawczy - zadania.

Post autor: Ania888 »

Jadnak to doświadczenie nie będzie wiarygodne, gdyż jeśli będziesz zmieniać moc żarówki będzie ona mocniej świecić przez co wzrośnie temperatura! A chyba wiesz że temperatura bierze udział w procesie fotosyntezy? Dlatego też twoje doświadczenie podważy każdy nauczyciel biologii. Można powiedzieć że to temperatura wpływa na intensywność procesu fotosyntezy, a nie światło. I jak teraz udowodnisz że jest odwrotnie? Jesli ktoś sie dowiedzieć jak zrobić to doświadczenie, niech pisze na pw. Pozdrawiam wszystkich miłośników biologii

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 18:31 ]
nie napisałam że chodzi o zadanie 3. savok chyba zbyt pochopnie napisałes że jest prawie dobrze
Anula17
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2008, o 11:20

Re: Problem badawczy - zadania.

Post autor: Anula17 »

witam
tez mam problem z tym doswiadczeniem z moczarka. jak to dokladnie powinno wygladac
i co mam zrobic jezeli nie mam tych probowek i cylindra. gdyby ktos mogl mi pomoc z gory dziekuje. potrzebuje te inf najdalej na jutro:(
Ania888
Posty: 34
Rejestracja: 8 paź 2008, o 17:06

Re: Problem badawczy - zadania.

Post autor: Ania888 »

Prawidłowe doświadczenie powinno wyglądać tak:
Przygotowujesz 2 zestawy ( 2 słoiki z 2 moczarkami) Dwa z nich stawiasz na parapecie gdzie będą miały dostęp do światła. Jeden słoik przykrywasz tekturowym pudełkiem a drugi pozostawiasz bez zmian. W tym słoiku który będzie miał mniej światła proces fotosyntezy będzie mniej efektywny, więc będzie się wydobywać mniejbąbęlków czyli mniej tlenu. I już ot całe doświadczenie.
pina97
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2015, o 17:10

Re: Problem badawczy - zadania.

Post autor: pina97 »

mam 4 pojemniki przylegajace do podłoża w kolejnosci znajduja sie w nich
A. zgaszona świeca
B. nieżywa mysz
C. roślina i żywa mysz
D. nieżywa mysz, roślina, brak światła

1.przedstaw problem badawczy do doświadczenia na schematach A-D
2. sformułuj hipotezę
3. opisz kolejno każdy etap doświadczenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości