Ile osób odpada na Medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: randomlogin »

To u was chociaz sie to konczy na samym poczatku. U nas takie odchyly do 6. roku maja sie znakomicie. Wspomniana farme na przyklad potrafi powtarzac 30+ osob, a w nastepnym roku bedzie dziesiec ostatnich szans i przejda wszyscy. Kliniki podobnie. A juz zdawalnosc pierwszego terminu potrafi sie wahac w zakresach 40%-95%.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: Mårran »

Nie, to Gdansk ma odpały na pierwszych latach (anatka, król Julian), ale potem jest stabilnie. Nawet z anestów jak więcej osób nie zdało pierwszego terminu, to obniżali próg
Pani Buka
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: goodman »

mossa pisze:goodman, 60 osób z warunkiem z anatomii? Serio? O.O Nie powiem, BG się rozkręca coraz bardziej. W moim roczniku ostatecznie uwaliły 3 czy 4. Ale pocieszam - jak już przebrniecie przez te głupoty to później jest lepiej, są jakieś jednostki powtarzające farmę czy internę ale to raczej pojedyncze przypadki (chyba że wkurzycie genetykę xD).
Miałem okazje zdawać anatę z kilkoma dziewczynami we wrześniu i jakoś zdałem, z koleżankami gorzej. Jak dla mnie BG był w porządku, chociaż przy mnie uwalił 4 osoby, ale one jednak niewiele umiały. Wg mnie ten nawał przedmiotów po reformie powoduję, że ciężko znaleźć na wszystko czas + przyjęli o 45 osób z niestacjo więcej, a gyros chce nadal mimo wszystko czymać poziom. Stąd taka ilość. Biochemia teraz też szaleje, potrafią uwalić taką ilość osób, żeby im pasowała do odpowiedniej ilości grup ćwiczeniowych. Tak było rok temu, czy choćby teraz na stomie. Przypadeq? Nie sondze. Niezdawalność tłumaczą tym, że program studiów jest zły i studenci nie mają potem 3 miesięcy wakacji, żeby się nauczyć tego arcyważnego dla każdego lekarza przedmiotu. Ogólnie chyba dążą do tego, żeby każda specka miała w swoim członie słowo biochemik, np. kardiobiochirurgochemik, neobionatochemik itd. Na szczęście mam już to za sobą i mogę biochę wraz ze wszystkimi dzikimi cyklami i związkami wymazać z pamięci. Jeszcze tylko diag laby ta wredna katedra organizuje, na szczęście są na zal, bez egzaminu. Poza katedrą biochy, cała reszta (jak do tej pory) jest całkiem w porządku.
Co do genów, to właśnie coś słyszałem, że zakład jest coś ostro wkurzony na studentów z racji rzekomo powtarzających się pytań na egzaminie i innych ekscesów, ale nie zagłębiałem się w ten temat. Mam tylko nadzieję, że za rok im to przejdzie
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: _Samira_ »

M&#xE5rran pisze:U nas też było tak, że jeden rocznik ujebywał ksiażkowo, a następny miał 50 zerówkowiczów Zależy od humorku JMJM.
Aktualnie JMJM jest w znakomitym humorku, bo drugie koło z anatomii uwaliło 250 osób (a przynajmniej tak powiedział), a to mu zawsze dobrze robi
Może już liczy, ile piniondzów repetenci dołożą do centrum medycyny nieinwazyjnej ^^
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: mossa »

goodman, geny generalnie są w porządku (poza jednym doktorem, dlatego lepiej koła zdawać w pierwszym terminie, bo poprawy są problematyczne, a poprawy popraw są ustne i można na niego trafić), ale po tym co zeszły rocznik odwalił to ja się nie dziwię że się wkurzyli
Co do BG to dla mnie też był w porządku i u nas jakiegoś masowego oblewania nie było, ostateczny wynik oblanych był taki może dlatego, że my byliśmy niejako rocznikiem przejściowym i pierwszy termin był u BG, a poprawy u prof. K, może było łatwiej, nie wiem. Ale ja złego słowa o nim nie powiem.
A biochemia zawsze była wysoce specyficzną katedrą, nie cieszcie się za szybko że już po bo z diagnostyką też były jaja, wspomnianego zaliczenia jakaś połowa w 1 terminie nie zdaje - idźcie jak coś oglądać prace, bo w pytaniach jest zwykle sporo błędów i da się wykłócić o kilka punktów.

randomlogin, zdawalności pierwszych terminów z niektórych przedmiotów typu farma też wyglądają różnie, nieraz nieciekawie, ale większość jakoś w końcu przebrnie. Ciekawszą kwestią na wspomnianej farmie jest egzamin praktyczny z recepty, przez który można być w ogóle niedopuszczonym do teorii i to się zdarza, więc trzeba pięknie opanować wypisywanie paracetamolu w kroplach dla dziecka 6-miesięcznego, wkuć formułę na pastę Lassara i stawiać kropki we wszystkich właściwych miejscach, bo jak nie to wakacje z farmą Jest gdzieś jeszcze taki idiotyzm?
lek. mossa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: Mårran »

Ja na szczęście farmę wspominam jako przydatny i całkiem fajny przedmiot Oczywiście milion pierdół do zapomnienia było, ale to człowiek wykuł, a reszta przydatna. No i nie było takich problemów
Pani Buka
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: LanceArmstrong »

Nadal polecam Lublin, w razie niezdania anatomii bierze sie dziekanke i za free powtarza (tylko) drugi semestr! a na pierwszy dalej ciagnie (pismo do dziekana wymagane) np. ang i biochemie ktora do trudnych tu nie należy. kolosy też prawie tylko z Bankowskiego.
Nie jest tak lajtowo jak opowiadaja roczniki sprzed 3-4 lat ale nadal da sie żyć
polecam
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: rysieńka »

A u nas o ile wieści zasłyszane dobrze informują to 16 osób ma warunek z anaty, ale że się nie wpierdzielam w czyjeś sprawy, to może ich być więcej/mniej

wniosek: nie przychodźcie na woj-lek, bo jeszcze anatę zdacie
p.s. zmieniła się katedra, więc teraz będzie gorzej (brak 4 termin poprawy z koła itp.) Jeśli ktoś by chciał trafić, na tego samego prof co ja, polecam Rzeszów
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: persil1991 »

W poznaniu w ciągu pięciu lat studiów odpadło ok. 40 osób.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: czornydanio90 »

W Bydgoszczy w ciągu 4 lat odpadło ok. 10 osób (9 dziewczyn)
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: persil1991 »

A ilu was było na początku? U nas 270, więc odpadło jakieś 15%.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: czornydanio90 »

180, czyli gdzieś odpadło 5,5%
Teraz jest nas 213 osób na roku
grusza
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2016, o 12:39

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: grusza »

Jestem już zdecydowana na pielęgniarstwo ale z ciekawości postanowiłam odświeżyć temat i zapytać jak jest z radzeniem sobie na studiach przez studentów? Dużo osób poprawia czy powtarza rok? Dużo osób nie zalicza roku? Czy to prawda, że dziewczyny radzą sobie tam zdecydowanie gorzej m.in. z stresem i na praktycznych zajęciach z anatomii?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Michch i 3 gości