Co to za związek i jaka reakcja prowadzi do niego?

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Prem
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2015, o 19:00

Co to za związek i jaka reakcja prowadzi do niego?

Post autor: Prem »

Cześć,

Związek ma angielską nazwę cyclized polyisoprene, chciałbym wiedzieć jaka jest jego nazwa w języku polskim i co się zmienia w pojedynczym elemencie poliizoprenu po przekształceniu w ten związek. (nie chodzi o dokładne rozrysowanie tylko bardzo krótkie scharakteryzowanie) To jest rodzaj cykloaddycji? Sam izopren jest fotodegradowalny, czy poliizopren także, czy dopiero cyclized polyisoprene przestaje być fotodegradowalny?
I jeszcze jak zapisać poprawnie odmianę -cis poli(cis-izopren)?

Dzięki za zainteresowanie
Prem
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2015, o 19:00

Re: Co to za związek i jaka reakcja prowadzi do niego?

Post autor: Prem »

Dobra, częściowo znalazłem odpowiedź po długich poszukiwaniach (aczkolwiek proszę o potwierdzenie tego co znalazłem).
Wydaje mi się, że jest to kauczuk izoprenowy otrzymany w wyniku polimeryzacji koordynacyjnej (cyclized). Zdaje się, że jest to dalej tylko poliizopren tylko ze wskazaniem na sposób polimeryzacji. Odmianę cis zapisuje się: cis-poli(1,4-izopren). Jeśli tak jest to znaczy, że po prostu spolimeryzowany izopren nie jest fotoaktywny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości