BIOCHEMIA NA UJ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

dobry pomysł
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

hej ! Forum troszeczkę zamarło, ale mam nadzieję , że ktoś tu jeszcze zagląda. Ponawiam pytanie, jest ktoś tutaj może jeszcze z biochemii ?
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: Jagla »

Opowiadaj co jakiś czas jak jest na tej biochemii się studiuje bo jestem ciekaw bo sam w bólach zrezygnowałem z tego kierunku na rzecz medycyny
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

ok, jak znajdę czas to coś napisze
diablerie
Posty: 168
Rejestracja: 9 paź 2013, o 14:46

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: diablerie »

Ktoś wie może jaki próg w tym roku?
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

diablerie , a co studiujesz przez ten rok. ?
Napisalam jakiś czas temu ze jak bede miala czas to coś napiszę o studiowaniu biochemii. Na początku powiem, że jestem bardzo zaskoczona kierunkiem, nie sądziłam że będzie ciekawy, coraz bardziej się w to wciągam. Nauki nie ma bardzo dużo przez pierwszy semestr, podobno w drugim będzie jeszcze mniej przedmiotów, można uczyć się na spokojnie", a ćwiczenia z przedmiotów typu biologia komórki czy chemia ogólna i nieorganiczna są świetne, uczysz się pracy w laboratorium, robienia preparatów, pasażu komórek, pracujesz sam na mikroskopie, na chemii robimy dość ciekawe doświadczenia, na każde ćwiczenia trzeba się przygotować z danego tematu ale to jest powtórka z liceum. Wykłady z biologii komórki są dość ciekawe, wszystko to co w liceum plus rozszerzenie jest też informatyka, ci którzy nie ogarniają excela na początku mogą mieć problem ale spokojnie można wszystko podciągnąć Jeśli chodzi o przygotowanie do matury na następny rok studiując biochemię, to bez problemu znajdzie się czas na powtórki, więc śmiało polecam. Jak ktoś będzie miał jakieś pytanie to chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: Mikrotrabekule »

No cóż, w tym roku zrezygnowałam z biochemii, ale za rok jak z lekarskim nie wyjdzie to pewnie pójdę na ten kierunek, bo domyślałam się, że będzie ciekawy (przez chwilę nawet chciałam nie poprawiać matury tylko postawić wszystko na biochemię) i po tym co piszesz utwierdziłam się w przekonaniu, że to super sprawa

EDIT: lola52, macie w tym semestrze matmę i fizykę, bo coś czytałam że ma być na I roku? jeśli już ją miałaś to powiedz na jakim jest poziomie, bo w sumie trochę się tych przedmiotów obawiałam.
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

Matematykę mam teraz przez pierwszy semestr. Są i wykłady i obowiązkowe ćwiczenia, na początku wpadły całkiem nowe rzeczy, nie mające nic wspólnego z materiałem z liceum, np macierze, ale jest do ogarnięcia, później funkcje logarytmiczne, wykładnicze, potęgowe czyli raczej to co było w liceum, a i jeszcze były trygonometryczne ale na poziomie całkiem rozszerzonym. Teraz jesteśmy na etapie pochodnych. Jeśli masz dobre podstawy z matematyki z liceum to dasz sobie spokojnie radę. Tylko raz na jakiś czas trzeba nad tym przysiąść, np. przed kolokwium o fizyce będę mogła coś powiedzieć dopiero w drugim semestrze jeśli uda mi się przedrzeć przez sesję, ale bądźmy dobrej myśli
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: Latimeria_ »

a moglibyście powiedzieć jakie były progi w ubiegłym roku?

ostatnio wpadłam na pomysł, że jeśli nie wypali mój plan A, to być może biochemia mogłaby być planem B. na razie to tylko taki pomysł, który jeszcze wymaga przemyśleń, ale kto wie.
mr Biolog
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, o 15:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: mr Biolog »

Hej piszę, bo właśnie zastanawiam się nad wyborem biochemii jako kierunek studiów, jednak waham się pomiędzy biochemią a biotechnologią (oba Kraków na WBBiB). Stąd moje pytanie: który kierunek z tych dwóch uważasz za lepszy, także pod kątem przyszłej pracy (mnie głównie interesuje praca naukowa na uczelni, doktorat, ew. wyjazd za granicę)? To prawda, że program obu kierunków jest podobny, a na biochemii później można już samemu dobierać sobie przedmioty? Wasz wydział jest dobrze wyposażony w sprzęt? JAKA PANUJE ATMOSFERA (profesorowie, studenci)? I w końcu czy trudno jest tam do Was się dostać na wydział(obstawiam ok. 70-80 % z bioli i chemii rozsz, chemia poszłą lepiej)? Jeśli jakimś trafem dostanę isę na oba kierunki, bd musiał któryś wybrać i tego się najbardziej boję niestety, a to bardzo ważna decyzja. Z góry dzięki i pozdrawiam
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: Piotrr »

mówię ci kolego biochemia to straszna nauka. Zakres materiału na moich studiach nie umywa się do całego kierunku, ale ta namiasta z którą mam do czynienia jest strasza. To jest mega ciężka nauka. zastanów się
W końcu lekarz
mr Biolog
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, o 15:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: mr Biolog »

Wiem wiem, biochemia to trudny kierunek na pewno, ale lubie wyzwania interesuje mnie praca naukowa i nie wiem nawet, co innego mógłbym po tym robić. ale słysząłem, że WBBiB jest bardzo chwalony, więc nie zaszkodzi nigdy spróbować. na razie biotechnologia i biochemia zostają, czy to się zmieni jeszcze zobaczymy .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości