Medycyna bez biologii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sheo
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2015, o 13:10

Medycyna bez biologii

Post autor: sheo »

Hej!

Nie miałem biologii w liceum, zdawałem chemię i matmę na maturze. Idę na medycynę w Łodzi. Czy powinienem ogarnąć coś z biologii w czasie wakacji? Co dokładnie?
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: Medycyna bez biologii

Post autor: sylwucha010 »

nie ma potrzeby zebys cos ogarniał wczesniej, jak masz ochote to poczytac mozesz jakies podreczniki do rozszerzenia stricte zwiazane z czlowiekiem ( polecam pwn, zawsze sobie cos ogarniesz moze bedzie Ci latwiej)

Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Medycyna bez biologii

Post autor: KatarzynaZSDM »

Możesz sobie poczytać co nie co o licealnej anatomii człowieka oraz liznąć trochę genetyki

Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: Medycyna bez biologii

Post autor: sylwucha010 »

o faktycznie licealna genetyka sie przydaje

Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Medycyna bez biologii

Post autor: sassa »

jak chcesz to faktycznie coś tam z genetyki można poczytać, ewentualnie coś o budowie komórki żeby na pierwszych zajęciach z histologii nie mieć wrazenia ze prowadzący nie mówi po polsku z licealna anatomią dałabym sobie spokoj, bo to zwykle marnowanie czasu
ale generalnie to poradzisz sobie spokojnie nawet jak nic nie przeczytasz (bo histologii i tak nikt nie ogarnia, a reszte sie szybko nadrabia) więc ja bym się na twoim miejscu cieszyła wakacjami
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Medycyna bez biologii

Post autor: rysieńka »

też mi się wydaje, że bez spiny.
jak napisali poprzednicy człowiek, komórka, genetyka może się trochę poduczyć, żeby nie świecić oczami jak nagle padnie słowo siateczka śródplazmatyczna gładka czy filamenty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości