Opłaty rekrutacyjne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Opłaty rekrutacyjne

Post autor: Argentum »

Rejestruje się na 8 uczelni i 8 kierunków. Wiadomo - plany A, plany B, plany C. Gdybym tak musiał opłacić wszystko, to byłbym 600zł w plecy i zastanawiam się jak to rozegrać, żeby potem nie płakać. Czy może być tak, że teraz zarejestruje się na te wszystkie kierunki a opłaty dokonam dopiero po otrzymaniu wyników? Czy muszę dokonać opłat po rejestracji? Wiem, że Olsztyn ma opłatę rekrutacyjną do 6 lipca - zatem na spokojnie. Jednak nie wiem, jak inne uczelnie, czy jest jakaś wredota, która ma opłaty do np. 30 czerwca, albo do jakiegokolwiek dnia przed podaniem wyników matur?
Jak w Szczecinie? Bo nie mają podane do kiedy opłata - może ktoś wie?d

I druga sprawa - to chyba zmora wszystkich kandydatów. Pieprzone zdjęcia! Macie jakiś sprawdzony sposób, żeby je łatwo wyedytować, bo tak jak mordowałem się rok temu, tak morduje się i w tym roku.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: Argentum »

W Białymstoku i Olsztynie (weterynaria) na spokojnie, bo można wpłacać do czasu zakończenia rejestracji elektronicznej.

Ale w Rzeszowie i Szczecinie to nie wiem, niejasno napisane.

I jeszcze jedno pytanie! Jeśli jestem poprawiający, to wpisywać numer i datę wydania świadectwa z tamtego roku, czy aneks, czy jak?d
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: nodame »

Wydaje mi się, że ŚUM, Rzeszów, Szczecin też na spokojnie, można zapłacić po wynikach. Łódź na przykład na pewno wcześniej. Inne uczelnie to się nie orientuję. Ta rekrutacja jest taka droga, że to aż karygodne. Dwa miesiące odkładałam pieniądze z wypłaty, żeby mieć głupie 500 zł
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: Argentum »

Dzięki za informację, dziś będę kończył rejestrację i postaram się zebrać wszystko do kupy, żeby wyszedł z tego jakiś mini poradnik", bo te opłaty to naprawdę obciążenie dla budżetu, trzeba sobie jakoś radzić.d Wiadomo, że jak ktoś 30 dowie się, że ma łącznie 171 pkt, to nie będzie opłacał Rzeszowa, czy Kielc, bo dostanie się tam, gdzie jest pewny poziom", podobnie zaoszczędzi też na kierunku rezerwowym, czyli np. farmacji gdzieś tam", czy weterynarii w Olsztynie.

Wiem, że Lublin przed wynikami.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: Amani »

Prestyszszszsz lekarskiego to wyjdzie w tym roku właśnie w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze.

Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: Dellarin »

Amani, że jaki prestiż? xd Że będą progi tam wysokie, bo miejsc mało?
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: nodame »

Moim zdaniem będą niskie progi, bo te uczelnie to jedna wielka niewiadoma.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: Amani »

Chodzi mi o to że watpliwy prestiż tego kierunku pokażą progi w tych miastach. Niedługo będzie się można na med dostać tak jak na politologie.

fokoszop
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2015, o 14:22

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: fokoszop »

No trochę kasy idzie na te rekrutacje. Ja bym polecał na każdej uczelni samemu sprawdzić w regulaminie do kiedy trzeba wpłacać, żeby potem nie było płaczu
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Opłaty rekrutacyjne

Post autor: ryniofit8000 »

W Kielcach ma być paru wykładowców z Lublina i z CM UJ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości