Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Piotraz
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:17

Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Post autor: Piotraz »

Pytanie kieruję tylko do osób, które studiują na tej uczelni na kierunku lekarskim,bądź przepisały się po x czasu(dlaczego się przenieśli, co im przeszkadzało). Piszcie wszystko :p Jaka jest atmosfera na uczelni student-student student-pracownicy uczelni, czy blisko uczelni są szpitale, w jakim stanie jest sprzęt (preparaty, laboratoria itd.), jak wyglądają zajęcia (czy trzeba długo czekać na zajęcia), jaki poziom nauczania - czy wykladowca (jesli zle mowie to poprawcie mnie :p) potrafi zainteresowac swoim przedmiotem itd. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Post autor: nimfka »

Na większość pytań da się odpowiedzieć jednym zdaniem Jak wszędzie, zależy jak trafisz."
Ogólna atmosfera student-student i uczelnia-student jest w moim odczuciu bardzo dobra. Nie ma jakiegoś chorego wyścigu szczurów, ludzie dzielą się materiałami itd.
Z asystentami na ogół da się bez problemu dogadać. Trafiają się Katedry i Zakłady, z którymi nie da się nic przewalczyć, ale to zapewne jak na każdej uczelni.
Moim zdaniem, dużym plusem jest to, że nacisk kładzie się na wiodące w danym roku przedmioty, a biofizyka czy jakaś historia medycyny nie są problemem.
Jeśli chodzi o odległości, na pierwszym roku większość zajęć odbywa się na Pomorzanach, tam są także akademiki, biblioteka, więc nie trzeba dojeżdżać, prawie wszędzie można dojść spacerkiem. Na dalszych latach to się zmienia i jest więcej jeżdżenia do 2 szpitali, które nie są w spacerowej odległości od Pomorzan.
Sprzęt - laboratoria biotechnologiczne i chemiczne są nowe, bardzo dobrze wyposażone, preparaty z histologii są na ogół w porządku, można na spokojnie się na nich uczyć. Jeśli chodzi o preparaty na anatomii to tu już gorzej. W ubiegłym roku pojawiły się nowe, ale nie wszystko i nie w takich ilościach, żeby każda grupa mogła z nowych korzystać.

Jeszcze plan zajęć, zależy od grupy, na pierwszym roku na ogół A i B mają wolne piątki, za to C i D lepszy rozkład przedmiotów i mnie wstawania rano, a dalsze grupy to już nie wiem. Generalnie jak się mieszka w akademiku, albo na Pomorzanach to okienka nie stanowią problemu, można wrócić zjeść obiad, albo na szybką drzemkę, albo skoczyć do biblioteki i się pouczyć.
Jedrolini
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:44

Re: Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Post autor: Jedrolini »

Zuza idź się wakacjami ciesz, a nie biologa męczysz

Generalnie do tego co napisała Zuza dodam parę rzeczy.

PUM to uczelnia z największą bazą zwłok podobno, aczkolwiek za wiele ich do nas się nie wypuszcza. Chyba, że mowa o praktolu z anaty. Wtedy to nówki sztuki wyszły

Szkiełka na histo często wymagają klina", czyli drugiego szkiełka dla ułożenia go na stoliczku. Poza tym mankamentem w sumie spoko. Choć niektóre mikroskopy mają tak luźne śruby, że bez trzymania ich non stop - nie pooglądasz

W sumie warto wspomnieć, że w Szczecinie jest coś jakby Europejski Bank Genów, czy coś. Jakoś tak w każdym bądź razie i mentorzy naszej Alma Mater mają niemałe osiągnięcia w genetyce. Przy czym tak jak Zuzka wspomniała. Wszystkie zakłady poza wiodącymi (Anatomii i Histologii, Cytofizjologii i Embriologii) zdają sobie sprawę, że są zapchajdziurami i nie robią problemów. Chyba, że po całości ktoś ich zleje
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Post autor: Agalek »

Witajcie Ależ dawno nie odwiedzałam tego forum, po latach zajrzałam z sentymentu
Ja już jestem absolwentką PUMu, wydostałam się w 2011 roku Po czterech latach mogę Was zapewnić, że warto. Atmosfera przyjazna, brak tzw. wyścigu szczurów, uczelnia nie jest nastawiona na odsianie połowy roku, a od piątego roku sesja ciągła i bloki. Dla mnie najgorsze była dwa pierwsze lata, a zwłaszcza anatomia, później, tzn od czwartego roku jest z górki, uczyć się trzeba oczywiście, ale pojęcie swojego życia funkcjonuje jak najbardziej, ja np. na szóstym roku wyszłam za mąż, na miesiąc przed egzaminem z interny.
Polecam PUM
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Post autor: Piotrr »

Agalek pisze:Witajcie Ależ dawno nie odwiedzałam tego forum, po latach zajrzałam z sentymentu
uczelnia nie jest nastawiona na odsianie połowy roku,
no chyba że jest to zakład mikrobiologiigt.< a tak to wszystko inne by się zgadza jak dla mnie D
W końcu lekarz
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Post autor: Agalek »

Ooo, to widzę spore zmiany, za moich czasów zdawali niemal wszyscy od razu Ale za to higiena wymiatała, raz nawet wyproszono nas całą grupą z zajęć, bo żeśmy jakiś pojęć epidemiologicznych nie znali
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Opinie o uczelni - kierunek lekarski (Szczecin)

Post autor: promyczek14175 »

Wyścigu szczurów nie ma, ludzie też spoko. Minusem jest to, że porównując ze znajomymi z innych uczelni, czego się uczyli, czego wymagano od nich, to niebo a ziemia. Czy żałuję odejścia z PUMu? Jeśli chodzi o spokojną atmosferę i możliwość wysypiania się, to tak, tego mi brakuje
Ale to moje subiektywne odczucia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości