Witowski - warto ?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Kaczzucha
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2015, o 10:48

Witowski - warto ?

Post autor: Kaczzucha »

Chciałam zamówić 3tomy zbiorów z biologii Witowskiego,ale zaczęłam czytać na jego temat i są bardzo sprzeczne opinie. Uważacie że warto? do matury 2016. Przygotowuje się samodzielnie, są wakacje i chciałam wykorzystać czas na nauke biologii ponieważ w szkole nie mam jej rozszerzonej. Rzeczywiście jest aż tyle błędów najbardziej zależy mi na opinii do matury 2015 i 2016
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: Witowski - warto ?

Post autor: Wesoła Ameba »

Znam osoby, które rozwiązały wszystkie tomy i nic im to nie dało. A swoją drogą mam 2 komplety, z 2014 i 2015 i mogę powiedzieć, że tomy Witowskiego 2015 praktycznie niczym nie różnią się od tomów z roku 2014, różnią się okładką.
Witowski może i był dobry, ale z chemii i pod starą maturę.
Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Witowski - warto ?

Post autor: unkindangel »

Posiadam komplet Witowskich z biologii i chemii z maturami 2002-2013. Robiłam je systematycznie przez dwa lata przygotowując się do sprawdzianów, były bardzo przydatne i pomogły mi zdobywać świetne oceny przez całe liceum. Patrząc pod kątem nowej matury. Zadania w tych zbiorach mają się nijak do tego, co zaserwowała CKE w maju. Arkusze z Witowskiego są stricte na wiedzę, a matura 2015 jaka była, każdy wie. Wydaje mi się, że lepiej zainwestować w inne zbiory (polecam Teraz Matura 2015 Nowej Ery, jedyne zadania w jakikolwiek sposób przypominające radosną twórczość CKE).
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Witowski - warto ?

Post autor: ryniofit8000 »

Tak jak napisałaś opinie są sprzeczne i sprzeczne odpowiedzi dostaniesz tutaj. Ja nie polecam.
Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: Witowski - warto ?

Post autor: eufemizm194 »

szczerze ? . nie warto.
Awatar użytkownika
kruszynkaa
Posty: 19
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 19:24

Re: Witowski - warto ?

Post autor: kruszynkaa »

Ja też uważam, że z biologii nie warto. Dużo śmiesznych zadań, które nigdy nie pojawią się na maturze. Biorąc pod uwagę to, jak wyglądała tegoroczna biologia dla nowej podstawy zbiory Witowskiego ci się nie przydadzą. Myślę, że w tym roku pojawi się więcej zbiorów pod nową formułę, więc lepiej na razie poczekać.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Witowski - warto ?

Post autor: Amina »

W edycji 2015 z biologii były 2 tomy, a teraz 3 - to mówi samo za siebie. Sama nie polecam. A jeżeli uważasz, że powinnaś to posiadać, to zastanów się nad poprzednimi edycjami, które o połowę taniej znajdziesz w antykwariacie a różnią się one tylko o zadania maturalne dodane z poprzedniego roku.
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Witowski - warto ?

Post autor: inga6 »

Ja rowniez zgadzam sie z moimi poprzednikami. Jeżeli chodzi o ksiazki Witowskiego do biologii to nie warto ich kupować, bo nijak maja sie do nowej podstawy, a rozumiem że ty ja zdajesz. Polecam zbior z nowej ery, bodajze teraz matura. Są tam zadania stricte maturane, czyli brdzo dużo tekstu i wiele podpunktow do jednego zadania.

Jeżeli chodzi o chemie, to myślę, ze tu juz witowski jest bardzo pomocny w powtórkach i uporządkowaniu sobie calego materialu. Myślę, ze na powtórkę materialu z chemii w wakacje, będzie bardzo przydatny
Awatar użytkownika
malowanaa
Posty: 22
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 09:44

Re: Witowski - warto ?

Post autor: malowanaa »

Zgodzę się z powyższymi opiniami.
Posiadam 3 zbiory z chemii i 2 z biologii, robiłam je przez 2 lata. Przydały się do powtórek, utrwalenia pewnych schematów rozwiązywania zadań obliczeniowych, uporządkowania wiedzy, jednak poziom tych zadań odbiegał od zadań CKE.
unkindangel pisze:Wydaje mi się, że lepiej zainwestować w inne zbiory (polecam Teraz Matura 2015 Nowej Ery, jedyne zadania w jakikolwiek sposób przypominające radosną twórczość CKE).
Dokładnie. Oprócz Witowskiego rozwiązałam wszystkie zadania z biologii i z chemii - poziomem przypominały maturę 2015. Dużo tekstu, podpunktów, analizowania, a w arkuszu odpowiedzi więcej niż jedna poprawna odpowiedź (jeśli była taka możliwość).
wiktoria0902
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:07

Re: Witowski - warto ?

Post autor: wiktoria0902 »

Ja mam za to tomy 2002-2016, jak dla mnie super, jedyne zastrzezenie mam do zadan autorskich które czasami są naprawde dziwne, zdarzaja sie male bledy ale gdzieniegdzie, ogolnie bardzo lubie te zbiory zadan, świetnie rozwiazuje sie z nich zadania - jak dla mnie
Chanel_
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 18:31

Re: Witowski - warto ?

Post autor: Chanel_ »

Witowski z biologii to jedno wielkie nieporozumienie, chemia lepsza ale moim zdaniem zadania są zbyt schematyczne i bardzo odbiegały od radosnej twórczości cke z maja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości