Przenosiny na ŚUM ze Szczecina/Bydgoszczy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Przenosiny na ŚUM ze Szczecina/Bydgoszczy

Post autor: Dellarin »

Mam pytanie, czy ktoś z Was/Waszych znajomych przenosił się np. po 1 roku z innej uczelni na ŚUM? Przede wszystkim interesują mnie przenosiny ze Szczecina/Bydgoszczy(taki mam awaryjny plan)? Czy mieliście jakieś problemy, dużo musieliście nadrabiać przedmiotów jeśli chodzi o ewentualne różnice programowe? Czy trzeba się rejestrować wtedy dokładnie tak samo jak Ci którzy startują na 1 rok w rekrutacji tylko jest się od razu przerzuconym na 2 rok? Czy konieczna jest poprawa matury jeśli np. zabrakło tylko 1 pkt?

Z góry dzięki za odpowiedzi
fetkaedka
Posty: 83
Rejestracja: 12 maja 2014, o 17:27

Re: Przenosiny na ŚUM ze Szczecina/Bydgoszczy

Post autor: fetkaedka »

podbijam, też mnie to interesuje
Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: Przenosiny na ŚUM ze Szczecina/Bydgoszczy

Post autor: pogodynka13 »

Też mnie to interesuje. Zna ktoś kogoś kto dał radę się przenieść na ŚUM
Awatar użytkownika
qbaa
Posty: 122
Rejestracja: 29 maja 2012, o 08:55

Re: Przenosiny na ŚUM ze Szczecina/Bydgoszczy

Post autor: qbaa »

W odwrotną stronę, czyli z ŚUMu do Szczecina wiem, że po 1 roku się przenosili, ale musieli nadrabiać histologię, bo w Zabrzu trwa drugi semestr 1 roku i pierwszy semestr 2 roku. W Szczecinie kończą histologię po 1 roku, więc mogliby wam zaliczyć u nas, ale z biofizyką może być ciężej, ew. wykorzystalibyście wolne od histologii na jej nadrobienie.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Przenosiny na ŚUM ze Szczecina/Bydgoszczy

Post autor: makebelieve »

O właśnie, bo mnie interesują ewentualne przenosiny po 1 roku z ŚUMu na PUM. Czyli jest możliwe?
Awatar użytkownika
qbaa
Posty: 122
Rejestracja: 29 maja 2012, o 08:55

Re: Przenosiny na ŚUM ze Szczecina/Bydgoszczy

Post autor: qbaa »

Makebelieve, wiem, że dziewczyna ode mnie z roku się przeniosła do Szczecina, nie wiem dokładnie jak to wyglądało, ale ona była z okolicy Szczecina, więc miała dobry argument. Nadrabiała histologię i robiła jednocześnie 2 rok, więc nic nie straciła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości