Który kierunek wybrać???

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Martixx
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2015, o 22:47

Który kierunek wybrać???

Post autor: Martixx »

Witam, w tym roku wybieram się na studia na łódzki umed. Na chwilę obecną dostałam się na farmację, brakuje mi 2 punktów na dentystyczny i 10 na lekarski, więc nadal mam szansę w następnych progach. Jeszcze niedawno myślałam, że podjęłam już decyzję i chcę iść na lekarski, jednak ostatnio znów nabrałam wątpliwości. Na lekarskim boję się, że sobie nie poradzę. Nie mam znajomych lekarzy, jestem raczej uległa i nie mam siły przebicia i nie chcę być na usługach profesorów, więc boję się, że niczego nie osiągnę. Stomatologia wygląda prościej, ale także brak mi znajomości. Nie wiem za bardzo co myśleć o farmacji. Czy uda mi się znaleźć pracę, czy studia nie są tak straszne? Podsumowując, na lekarski chciałabym pójść, bo chciałabym zostać psychiatrą, ale boję się o zarobki, które byłyby chyba większe po stomatologii. Który z tych trzech kierunków wybrać?
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Który kierunek wybrać???

Post autor: kopera »

Wybierz ten, który Cię najbardziej pasjonuje. Pomyśl tez o charakterze pracy. Stomatolog to głównie praca fizyczna. Jak się dostaniesz na lekarski i będziesz systematycznie się uczyć , to na pewno sobie poradzisz.

sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Który kierunek wybrać???

Post autor: sandoz »

Na jednym i drugim kierunku rycie ,na stomie mniejszy zakres ogolnolekarskich na rzecz stomatologicznych.Szybciej na stomie samemu zaczynasz pracę z pacjentem .Na pewno potrzebne zdolności manualne ,bez tego kiepsko.Jesli nie czujesz się z narzędziami w ręku to lepiej lekarski i Twoja wymarzona psychiatria:-)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości