Studia magisterskie (biologia) w Poznaniu czy Wrocławiu?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
yaoipaddle
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2015, o 16:54

Studia magisterskie (biologia) w Poznaniu czy Wrocławiu?

Post autor: yaoipaddle »

Witam bardzo serdecznie,
mam do podjęcia bardzo ważną decyzję i nie mam pojęcia co robić, stąd też mój post tutaj. Od października zaczynam studia magisterskie na kierunku biologia (specjalność genetyka bądź biologia molekularna, w zależności od miasta), ale kompletnie nie wiem na jaki uniwersytet się zdecydować, mianowicie: UAM czy UWr. Licencjat obroniłam we Wrocławiu, moim promotorem był profesor Wysocki (kierownik Zakładu Genetyki i Fizjologii Komórki), który podobno jest zainteresowany współpracą ze mną również podczas studiów drugiego stopnia. Niby wszystko fajnie, ale nie mam żadnej pewności, że zdania nie zmieni tym bardziej, że sytuacja na wydziale jest dość specyficzna i jest mało miejsc na magisterkę do tego zakładu. Ostatnio byłam w Poznaniu i wydział biologii w tym mieście mnie zauroczył, jest duży, dobrze wyposażony, kadra też wydaje się być w porządku. Jestem raczej zainteresowana pracą naukową, na uczelni itp. Lubię spędzać dużo czasu w laboratorium, więc nadmiar obowiązków byłby wręcz wskazany, ale nie wiem jak to wygląda w Poznaniu.
Prosiłabym o radę, bo sama niewiele wiem o atmosferze jaka panuje w Poznaniu. Czy warto się przenosić do tego miasta mając prawie pewne miejsce na swojej macierzystej uczelni?


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości