Ranking uczelni

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Ranking uczelni

Post autor: Kas_ia »

martakl pisze:
micra pisze:przepełnione grupy i uwalanie dużej ilości osób co roku
Nie wiem jak jest z grupami ale pomijając fakt że na wielu uczelniach - choćby medycznych - są przepełnione, to nie wydaje mi się zeby jakoś bardzo co do uwalania ludzi - i dobrze, jest za dużo wetów.
Racja, jest za dużo wetów, ale to powinni ograniczyć w ten sposób, że wpuszczają po prostu mniej ludzi, a nie wywalają sobie nadmiar po TRZECH latach. Ciekawe, czy napisałabyś, że dobrze", jeśli sama byś się znalazła w sytuacji, gdzie mimo chęci możesz wylecieć. Owszem, część z tych osób, które odpadają, to na własne życzenie, ale część po prostu ma pecha- trafią na zły zestaw/zły humor egzaminatora i to moze byc koniec. Po I roku tez mnostwo osób wylatuje, ale to jest I rok - na kazdym kierunku mnostwo osób na nim ubywa, bo nie kazdy chce dalej w tym iść po prostu.

Co do przepełnienia, to poza I rokiem, nie ma w grupach bardzo dużej ilości osób. Na pierwszym roku na anatomii potrafi byc 20-21 osob i wtedy czasem ciężko sie dopchac do preparatu, ale to kwestia dogadania. Teraz na III w grupach tez niby bylo po 19-20 osob, ale zazwyczaj ok 4-5 chodziło tylko na 1 przedmiot, więc grupy nie były przepełnione. U nas taki stały skład to było 15 osób, więc nie jakoś bardzo dużo. Dodatkowo, na diagnostyce dzielą grupę na pół, więc jest jeszcze mniej. Na II roku podobnie z iloscią osob w grupie, na listach widnieje więcej osob, niz jest w rzeczywistosci.

Ja przez 2 lata na Wrocław zbytnio nie narzekałam, podobało mi się. Dopiero ten 3 rok i wizja wywalania takiej ilosci osób zmienił moją opinię. Podobnie po III roku tez nie jest zle.

Dla mnie zdecydowanym minusem Wrocławia jest to, że są tylko 2 terminy egzaminow. Na innych uczelniach, chyba mają po 3. Tutaj po drugim terminie mozna juz wyleciec, owszem są czasem spoko prowadzący, którzy robią dopytki po drugich terminach, ale nie wszyscy. I nie muszą.

Widzę, że na Kraków jest bardzo duży wjazd. Ja tam nie studiowałam, ale mam kolezankę, która się przeniosła po 2 latach z Wrocka i jest zadowolona. Polecam odwiedzić ich fanpage na fejsbuku, widać, że mają sporo praktycznych zajęć i fajne warsztaty im organizują. Na jakieś braki też nie narzekała. Przynajmniej atmosfera bardzo fajna i prowadzący ( wiadomo, ze są rozni) nie są jakoś źle nastawieni do studentów. Trochę mają teraz lipę w tej sesji, bo mają na III roku 6 egzaminow ( we Wrocku dla porownania są 3), ale udało im się to jakoś w miarę sensownie rozłożyć. No i mają te 3 terminy, więc do przejścia.

micra pisze: przykładowo gdy ja kończyłam semestr i zostały mi 2 egzaminy, znajoma miała wymieszane wszystkie zaliczenia i kolokwia nawet z durnych przedmiotów z egzaminami w sesji)
Tak, to prawda, zaliczenia nie zawsze są dobrze rozłożone i czasem wypadają jakieś bzdety tuż przed egzaminem albo poprawki z nich w trakcie sesji. Z niektórymi prowadzącymi da się dogadać, żeby skończyć przedmiot jakiś czas przed sesją, no ale z niektórymi nie.


Ja jak miałam zaczynać to wahałam się miedzy SGGW a Wrocławiem. Wybrałam Wrocław, głównie dlatego, ze tu mieszkam, a koszty utrzymania w W-wie by mnie przerosły. No i musiałabym zabrać wtedy ze sobą psa, a nie wiem jak by to wyszło (wiadomo, ciężko znalezc mieszkanie, do którego pozwalają zabrać zwierzaka, dodatkowo podobno jeśli nie chce sie płacić kupy kasy za wynajem, to trzeba się liczyć z długim dojazdem). No i Warszawa jako miasto bardzo mnie nie przekonuje, ale pod tym względem bym się pewnie jakoś przekonała.

Poznałam kilka osób z UWM (część sie do nas przeniosła, poznałam też 2 dziewczyny na praktykach hodowlanych) i nie narzekały zbytnio na Olsztyn, ale bliżej nie rozpytywałam. W rankingu perspektyw UWM wypada najlepiej, ale nie mam pojęcia na czym ten ranking polega. No i podobno na UWM po niezdaniu I roku się wypada i trzeba rekrutować od nowa ( wydaje mi się, że tak tutaj wyczytałam na forum). Na innych uczelniach po prostu powtarza się przedmiot/przedmioty, które się uwaliło. Chyba, że uwali się pierwszą sesję, ale to chyba niemożliwe- chyba, że ktoś by bardzo chciał.


[at] - grupy we Wrocku 18-20 osobowe ( chyba max do 21 pchali), często wychodzą 16-17 osob
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Ranking uczelni

Post autor: micra »

tak po pierwszym roku nie ma repet, jak uwalisz na którymś kolokwium zostajesz skreślony z listy studentów, jak uwalisz histo albo anatę w sesji letniej możesz starać się o urlop zdrowotny - chyba nawet każdy dostaje - i powtarzasz tylko ten przedmiot tzn jego ostatni semestr kończący się egzaminem (czyli letni na 1 roku)
bez przesady jak chcesz to zdasz (bynajmniej ta zasada sprawdza się do 2 pierwszych lat, jak dalej to nie wiem)

btw Lublin (stacjo+niestacjo) przyjmuje więcej osób niż UWM
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Ranking uczelni

Post autor: Kas_ia »

micra pisze:tak po pierwszym roku nie ma repet, jak uwalisz na którymś kolokwium zostajesz skreślony z listy studentów, jak uwalisz histo albo anatę w sesji letniej możesz starać się o urlop zdrowotny - chyba nawet każdy dostaje - i powtarzasz tylko ten przedmiot tzn jego ostatni semestr kończący się egzaminem (czyli letni na 1 roku)
bez przesady jak chcesz to zdasz (bynajmniej ta zasada sprawdza się do 2 pierwszych lat, jak dalej to nie wiem)

btw Lublin (stacjo+niestacjo) przyjmuje więcej osób niż UWM
Hmm, czyli z tym urlopem zdrowotnym wychodzi w sumie tak samo, jak gdzie indziej

A ile w Lublinie jest osob na I roku ? Tzn. ile realnie zaczyna, bo wiadomo, ze na listach w pazdzierniku są zawsze osoby widmo.
mindyyyy
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2015, o 01:14

Re: Ranking uczelni

Post autor: mindyyyy »

Czyli ogólnie mam rozumieć, że mając do wyboru Olsztyn, Poznań i Lublin to wybralibyście Olsztyn?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Ranking uczelni

Post autor: micra »

zdecydowanie tak choć Poznań jako miasto bardzo kusi, no bo Olsztyn jest paskudny
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Ranking uczelni

Post autor: Argentum »

Poczytaj jeszcze inne opinie, w innych miejsach. W każdym razie ja, gdy jeszcze nie wiedziałem, że mogę studiować lek-dent, na podstawie opinii z wielu internetowych miejsc, wybrałem Olsztyn.

A gdzie masz najbliżej?
Awatar użytkownika
martakl
Posty: 26
Rejestracja: 10 lip 2015, o 00:02

Re: Ranking uczelni

Post autor: martakl »

micra,
Wybacz, niestety nie chce mi się czytać wszystkiego w tym wątku, ale odniosę się tylko do RADZĘ SIĘ DOINFORMOWAĆ PRZED WYPOWIADANIEM SIĘ

Akredytacja z definicji słowa raczej byłaby nielogiczna - pokazałam tylko że IMHO nie ma to aż tak wielkiego znaczenia żeby przywiązywać do tego jakąkolwiek uwagę. Za granicą też wiele uczelni nie ma pochwał jakiśtam stowarzyszeń a mimo tego produkują wartościowych weterynarzy.


A sens porównania jest taki że w jakimś sensie pokazuje że jednak więcej osób idzie do Wrocka czy Wawy co O CZYMŚ ŚWIADCZY.
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Ranking uczelni

Post autor: Kaamilaa »

Jakoś w żadnym mieście weterynaria nie musi narzekać na brak zainteresowania. I w sumie nie wiem co masz na myśli pisząc, że więcej osób idzie do Wrocławia czy Warszawy. Limity przyjęć są ustalane a wypowiadające się tutaj osoby nie stanowią licznej grupy - do badań statystycznych trochę słabo

Awatar użytkownika
martakl
Posty: 26
Rejestracja: 10 lip 2015, o 00:02

Re: Ranking uczelni

Post autor: martakl »

Kaamilaa pisze:Jakoś w żadnym mieście weterynaria nie musi narzekać na brak zainteresowania. I w sumie nie wiem co masz na myśli pisząc, że więcej osób idzie do Wrocławia czy Warszawy. Limity przyjęć są ustalane a wypowiadające się tutaj osoby nie stanowią licznej grupy - do badań statystycznych trochę słabo

Mam tu konto od tygodnia, ciężko by było bazowac na tej stronie.
Nie chciałam napisać więcej dobrych osób )) ale to tak jakby porównywać medycyne w Kato i w Warszawie. Najwieksza ilosc najlepszych kandydatów idzie do Wawy, potem jest Wroclaw, a potem pewnie Olsztyn - i TO WYNIKA z pozycji w rankingu danej osoby typu mnie.
Nie mowie ze w innych miastach nie ma ludzi z wysokimi wynikami, ale jest ich mniej.
BTW to jakaś paranoja chwalic uniwersytety za to ze mozna miec warunki z duzej ilosci przedmiotów.
Awatar użytkownika
Atropos
Posty: 39
Rejestracja: 2 lip 2015, o 21:53

Re: Ranking uczelni

Post autor: Atropos »

Co wam nie pasuje w Krakowie? Dostałam się tam i bardzo się cieszę.
Skąd informacja (i czy potwierdzona), że jest tak nisko w rankingach, jak to przedstawiacie? Hmm?
Awatar użytkownika
martakl
Posty: 26
Rejestracja: 10 lip 2015, o 00:02

Re: Ranking uczelni

Post autor: martakl »

Kurde mam wrażenie ze autorka prosila o subiektywne oceny a nie potwierdzone badania, ale chyba nikt tego nie czai.

mindyyyy
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2015, o 01:14

Re: Ranking uczelni

Post autor: mindyyyy »

A wiecie może dyplom której uczelni jest najbardziej szanowny(?) czy pożądany przez pracodawców? niedawno się spotkałam z ofertą, w której zaznaczono, że warunkiem przyjęcia jest nieposiadanie dyplomu SGGW? tzn. trochę to dziwne, bo wydaje się, że ta uczelnia reprezentuje no najwyższy poziom, wzbudza największy respekt. no ale widocznie wszystko się zmienia i to dość szybko.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Ranking uczelni

Post autor: micra »

martakl pisze:
Mam tu konto od tygodnia, ciężko by było bazowac na tej stronie.
Nie chciałam napisać więcej dobrych osób )) ale to tak jakby porównywać medycyne w Kato i w Warszawie. Najwieksza ilosc najlepszych kandydatów idzie do Wawy, potem jest Wroclaw, a potem pewnie Olsztyn - i TO WYNIKA z pozycji w rankingu danej osoby typu mnie.
Nie mowie ze w innych miastach nie ma ludzi z wysokimi wynikami, ale jest ich mniej.
BTW to jakaś paranoja chwalic uniwersytety za to ze mozna miec warunki z duzej ilosci przedmiotów.
co za bzdura większość osób idzie tam gdzie ma najbliżej, gdzie miasto się bardziej podoba lub jest tańsze albo tam gdzie ma znajomych
poza tym matura o czym świadczy ? o niczym tak naprawdę, znam mnóstwo osób które ledwo się dostały albo poprawiały maturę by na tą wetę się dostać a teraz mają najlepsze oceny na roku

btw subiektywne opinie ale czymkolwiek poparte a nie bo mi się podobają"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości