Biologia I st. 2015/2016

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Biologia I st. 2015/2016

Post autor: Lily96 »

Hej
Wybiera się ktoś może na biologię w tym roku? Zastanawiam się czy na nią iść, ale obawiam się chemii bo miałam tylko podstawę i nie wiem czy bym to ogarnęła Słyszałam, że jest ciężko także jeszcze się zastanawiam. Jest ktoś kto się wybiera?
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: Tescka »

Chemia wcale nie jest taka zła jaką ją piszą. U mnie na UG w pierwszym semestrze była ogólna, kobieta leciała z samymi podstawami, tak aby osoby po podstawie również ogarnęły. Poprawiać mogliśmy do skutku. Na drugim semestrze była organiczna, profesor podał nam zagadnienia i było tylko z nich. Ogólnie byliśmy wystraszeni, bo starsze roczniki mówiły, że się nauczymy wszystkiego z wykładów, a to i tak będzie wiedza tylko na 3, a tak na prawdę było śmiesznie łatwe Więc nie masz się o co martwić, zawsze możesz iść na konsultacje jeśli czegoś nie zrozumiesz, prowadzący laborki również na pewno pomogą
AnnabethGrace
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2013, o 11:28

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: AnnabethGrace »

Hej, ja się wybieram na UP Wrocław, też jestem ciekawa jak jest, ale nie ma tu chyba wielu osób które studiują na Przyrodniczym, a chciałam się dopytać niektórych rzeczy, żeby być przygotowaną
Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: Lily96 »

Tescka, dzięki za informacje Mam nadzieję, że dam radę z chemią

AnnabethGrace, ja dostałam się na przyrodniczy, ale jednak wybrałam Wrocławski A jaką specjalizację planujesz?
AnnabethGrace
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2013, o 11:28

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: AnnabethGrace »

Planuje albo techniki laboratoryjne w biologii albo genetykę i biologię eksperymentalną, zobaczymy co z tego wyjdzie
Ja startowałam na Wrocławski na chemię, a na Przyrodniczy na wetę i na biologię, na weta zabrakło, więc z dwojga złego zdecydowałam, że bliżej mi do biologa

A ty jaka specjalizacja?
Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: Lily96 »

Ja nauczycielska, patrzyłam mniej więcej jakie będę miała przedmioty i połowa to coś w stylu pedagogika, psychologia, także w sumie to co mnie interesuje
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: Tescka »

Tylko jak chcesz nauczycielską, to mi zawsze powtarzali nauczyciele, aby zrobić sobie też drugi kierunek typu chemia, geografia, coś takiego. Bo prędzej przyjmą nauczyciela z dwoma kierunkami niż z tylko jednym. Bo to im jakby zapełnia już dwa przedmioty a płacą za jedną osobę
Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: Lily96 »

Macie może do polecenia jakieś książki do ekologii, podstawy budowy roślin, podstawy zoologii bezkręgowców i kręgowców i biologii człowieka?
cerva
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2014, o 14:49

Re: Biologia I st. 2015/2016

Post autor: cerva »

Ktoś z forum wybiera się na biologię na UŁ w tym roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość