odwołanie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

odwołanie

Post autor: cherry boom »

Witam, mam 177 pkt na lekarski i będę pisać odwołanie po liście przyjętych, mając cichą nadzieję na wrzesień. I stąd mam pytanie do was, bo naczytałam się przeróżnych rzeczy na temat odwołań na UMP, a jak jest naprawdę to chyba nie wie nikt. Otóż słyszałam m.in. że jak się zwalniają miejsca to wcale nie dzwonią po kolei do osób o kolejnych pozycjach na liście, tylko tak sobie. Czytałam gdzieś (nie wiem na ile to prawda) że w zeszłym roku osoba z jedną z najniższych średnich przy 172 pkt dostała się, a osoba o lepszej średniej ze 172 nie. Słyszałam też, że większe szanse mają osoby z Poznania i okolic (?!?) i że niby w zeszłym roku kilka osób ze 171 też było.
Orientujecie się chociaż trochę jak to jest ?
kara896
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, o 16:32

Re: odwołanie

Post autor: kara896 »

Nie rozumiem od czego chcesz się odwoływać.
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

Re: odwołanie

Post autor: cherry boom »

kara896 nie wiem czy orientujesz się w sprawach UMP ale tutaj jest tak, że po liście osób przyjętych na początku sierpnia dostaje się list z decyzją o nieprzyjęciu i tam jest, że można się w ciągu 14 dni odwoływać itp. itd. Teoretycznie odwołać się można jeśli zostały złamane zasady rekrutacji. Tylko teoretycznie, bo w praktyce to odwołanie to bardziej takie coś, żeby dać im do zrozumienia że nadal chce się studiować u nich jeśli się zwolni miejsce. We wrześniu dzwonią tylko do osób, które owo odwołanie złożyli.
Awatar użytkownika
darth_maul
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:58

Re: odwołanie

Post autor: darth_maul »

cherry boom, a to odwolanie pisze sie po tej liscie uzupelniajacej 3.08?
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: odwołanie

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

a to odwołanie pisze się do rektora uczelni, czy do dziekana wydziału?
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: odwołanie

Post autor: Idan »

jak ktoś chce moje odwołanie sprzed 3 lat to piszcie na mail : spalek.[at].com

Odwołanie możecie składać dopiero wtedy jak będziecie mieć decyzję o nieprzyjęciu. Czyli na początku września zazwyczaj. Od momentu dostania przez Uczelnię odwołania mają 14 dni na jego rozpatrzenie. Ja się dostałem coś koło 25 września.
kaska-94
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2015, o 13:13

Re: odwołanie

Post autor: kaska-94 »

Bardzo proszę o pomoc! Zna ktoś z Was lub może sam jest taką osobą, która przeniosła się ze stomatologii na lekarski w Poznaniu. Wiem, oczywiście, że jest uchwała i wszystko wyszczególnione, co dostarczyć i w ogóle. Ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce. Czy zawsze sztywno trzymają się warunków przeniesienia, można liczyć na jakąś taryfę ulgową?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości