ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Szkliwiony »

Dellarin, moje gratulacje! Okazuje się, że upór w dążeniu do celu popłaca.
Dzisiaj przeraziłem się, że w zeszłym roku było aż 13 list rankingowych, co przy dzisiejszej (czwartej) daje jakąś nadzieję na wrzesień dla tych, którym nie udało się w lipcu.
Ja obstawiam 169 z wysoką biologią pod koniec września.
A właśnie, jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć: czym jest warunek"?

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Warunek to właśnie ilość % z biologii
We wrześniu jest najwięcej list, co 3-4 dni się pojawiają.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: nodame »

kruszynkaa Ja też nic nie dostałam, więc chyba jest w porządku A dostałam się z 1 listy
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

Szkliwiony, bardzo dziękuję Trzymam za wszystkich mocno kciuki! Mnie się wydaje, że może na tym 169 stanie Ale w tym roku tak ciężko prorokować, bo spora konkurencja jest ze względu na nową maturę no i co chwila mamy różne niespodzianki z progami.
Ale nie można się poddawać.
Ja aktualnie nie posiadam się ze szczęścia choć do końca w pełni do mnie ten fakt jeszcze nie dociera, bo to jest dosłownie jak sen. Jak się na taki dzień czekało 2 lata to potem wyjątkowo ciężko uwierzyć, że wreszcie się udało! Teraz jeszcze trochę załatwiania spraw, ale już jest te częściowe poczucie ulgi z niedowierzaniem. Jutro mały trip do Zabrza xd Ktoś z tu obecnych jedzie jutro?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Śmieszną sytuację ja mam i kilkaset innych osób mając 170pkt jestem teraz 907, a pierwsza osoba ze 170pkt zajmuje 706 miejsce

Także pierwsza wrześniowa lista to będzie 170pkt z jakimś warunkiem, tak szacuję przynajmniej.
xwodniczkax
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:23

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: xwodniczkax »

Haha też to zauważyłam ile jest nas z punktacją 170, no masakra
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Szkliwiony »

A właśnie, jak to jest w przypadku, kiedy dokonano już wpisu na dany kierunek i dostarczono badania lekarskie, ale we wrześniu człowieczek dostaje się jeszcze na inny i uznaje, że to nowo dostany będzie lepszy? Po prostu idzie do dziekanatu i przenosi swoje papieren?

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Tak. Idziesz do dziekanatu, wyciągasz papiery i składasz je do nowej uczelni. Badania lekarskie trzeba wtedy chyba powtarzać, bo przecież lekarz medycyny pracy na tym papierku wpisuje nazwę uczelni i kierunek studiów?
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Szkliwiony »

Też mi się tak wydaje, że badania trzeba powtórzyć.
Dzięki za informacje.

oannaj
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2015, o 13:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: oannaj »

jak zloze dokumenty na sum niestacjo (m.in. oryginal swiadectwa oraz podpis na umowie o oplacaniu studiow) to czy moge je pozniej zabrac bez konsekwencji ?
LuckySonia
Posty: 168
Rejestracja: 8 paź 2014, o 13:38

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: LuckySonia »

oannaj pisze:jak zloze dokumenty na sum niestacjo (m.in. oryginal swiadectwa oraz podpis na umowie o oplacaniu studiow) to czy moge je pozniej zabrac bez konsekwencji ?
serio? To chyba normalne ze umowy mozna egzekwowac, czyli rowniez oplate za studia sciagnac przez komornika. Oczywiscie zlozenie samych dokumentow ,bez podpisanej umowy niczym ci nie grozi i uczelnia nie moze domagac sie zadnych pieniedzy.

oannaj
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2015, o 13:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: oannaj »

serio. do poniedzialku mam czas zeby zlozyc papiery - wtedy tez musze podpisac ta umowe i w terminie 7 dni zaplacic pierwsza rate. szczerze jednak licze, ze dostane sie gdzies blizej niz do kato i wtedy chcialabym wszystkie dokumenty zabrac. thats why
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Możesz bez problemu potem wyciągnąć papiery i czesne zwrócą Ci w całości, jeśli nie rozpoczął się jeszcze rok akademicki (czyli przed 1 października).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości