Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: czarnamamba »

Odwoływałam się z chemii i z biologii

ZG najprawdopodobniej zostanie przy swoim systemie rekrutacji, bo większość miejsc jest już zapełnionych.
Również myślałam o przeliczeniu moich punktów na centyle, ale nie wiem, czy OKE będzie przychylne
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Piotrr »

czarnamamba wazy sie twoje byc albo nie byc, wiec ja bym dzwonil albo jechal do oke i narobil rabanu, a jakby to nie pomoglo to trzaslbym cke. to jest jakas kosmiczna wpadka z rekrutacja na UZ. wstydgt.<
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: nodame »

czarnamamba pisze:Kochani, mam ogromny problem. Sprawa przedstawia się następująco:
Na chwilę obecną skończyłam 1 rok farmacji na UMP, jednak jednocześnie przygotowywałam się do matury, żeby przenieść się na lekarski. Zarejestrowałam się tylko na UMP i awaryjnie na Uniwersytet Zielonogórski (ze względu na to, że mieszkam niedaleko ZG). Po odebraniu świadectwa maturalnego okazało się, że uzyskałam tylko 163 punkty. Stwierdziłam, że nie ma sensu tracić pieniędzy na rejestrację na inne uczelnie z tak słabym wynikiem. W razie czego zawsze pozostawała mi Zielona Góra, bo obstawiałam, że tam będą najniższe progi ze względu na złą renomę uczelni. Jednakże po odwołaniu do OKE uzyskałam 170 punktów, a na UZ nie mam szans ze względu na centyle. Czy istnieje cień szansy, że mogę wziąć udział w jakiejś dodatkowej rekrutacji, na listę uzupełniającą, czy to całkowicie niemożliwe?
Niestety jest za późno. Przepraszam, ale dlaczego nie złożyłaś od razu na stomatologię albo lekarski, gdzie jest najniższy próg? Ja znowu poszłam w stronę odwrotną. Złożyłam tam, gdzie najniższe progi, a na maturze zaszalałam
czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: czarnamamba »

nodame pisze:
czarnamamba pisze:Kochani, mam ogromny problem. Sprawa przedstawia się następująco:
Na chwilę obecną skończyłam 1 rok farmacji na UMP, jednak jednocześnie przygotowywałam się do matury, żeby przenieść się na lekarski. Zarejestrowałam się tylko na UMP i awaryjnie na Uniwersytet Zielonogórski (ze względu na to, że mieszkam niedaleko ZG). Po odebraniu świadectwa maturalnego okazało się, że uzyskałam tylko 163 punkty. Stwierdziłam, że nie ma sensu tracić pieniędzy na rejestrację na inne uczelnie z tak słabym wynikiem. W razie czego zawsze pozostawała mi Zielona Góra, bo obstawiałam, że tam będą najniższe progi ze względu na złą renomę uczelni. Jednakże po odwołaniu do OKE uzyskałam 170 punktów, a na UZ nie mam szans ze względu na centyle. Czy istnieje cień szansy, że mogę wziąć udział w jakiejś dodatkowej rekrutacji, na listę uzupełniającą, czy to całkowicie niemożliwe?
Niestety jest za późno. Przepraszam, ale dlaczego nie złożyłaś od razu na stomatologię albo lekarski, gdzie jest najniższy próg? Ja znowu poszłam w stronę odwrotną. Złożyłam tam, gdzie najniższe progi, a na maturze zaszalałam
Złożyłam do Zielonej Góry, bo teoretycznie tam miał być najniższy próg.
weroniik
Posty: 63
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:16

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: weroniik »

Poznań właśnie ogłosił planowaną uzupełniającą listę rankingową, z której przyjmie 45 osób z najwyższą liczbą punktów które dowiozą dokumenty. Mam 176 pkt i jestem 173 na tej liście, myślicie czy jest sens zawożenia dokumentów, bo zapewne te 45 osób znajdzie się przede mną i dowiozą dokumenty? Chyba że ktoś oryginały świadectw już zawiózł gdzieś indziej i nie odbierze ich aby zawieść do Poznania, ale to i tak chyba mało prawdopodobne że mi się uda ?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Szanse na dostanie się raczej małe, ale lepiej zawieźć dokumenty i nie mieć wyrzutów sumienia potem, niż nie zawieźć, a by się okazało, że jednak byś się dostał/a
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości