poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
cassie1234
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2015, o 12:46

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: cassie1234 »

Ja też raczej poprawiam, mam 167 pkt i pewnie nie starczy
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: orrorin95 »

[at]

A składałaś do Katowic/Szczecina/Kielc? Tam może wystarczyć w tym roku.
cassie1234
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2015, o 12:46

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: cassie1234 »

orrorin95, składałam do Katowic i na woj lek )
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: orrorin95 »

[at]
No to jest nadzieja. Trzymam kciuki.
cassie1234
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2015, o 12:46

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: cassie1234 »

orrorin95 Dzięki!
cassie1234
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2015, o 12:46

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: cassie1234 »

Jakaś tam nadzieja jeszcze jest, chociaż jak w tym roku się nie dostanę to już nie wiem co zrobię. To była moja pierwsza poprawa i gdy zobaczyłam takie wyniki byłam nawet zadowolona, bo przecież w tamtym roku spokojnie by wystarczyło, a tu takie coś. Aktualnie studiuję, chociaż najchętniej rzuciłabym te studia i jeszcze raz spróbowała z poprawą, tym razem już poświęcając cały czas na naukę do matury. Ale z drugiej strony nie wiem czy warto porywać się na takie coś, bo co jak za rok progi zwiększą się znowu o ileś tam punktów i znowu zabraknie 1 czy 2 pkt c No i może to śmiesznie zabrzmi, ale czuję się już trochę staro, a takie poprawianie matury to w sumie stanie w miejscu, a wydaję mi się, że już w tym wieku powinnam coś osiągnąć, a nie robić ciągle to samo.
No nic, na razie pozostaje mi czekać na ostateczne progi, powodzenia wszystkim!
Cashmire
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2015, o 19:11

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: Cashmire »

Cześć wszystkim! Chyba czas się przywitać w tym zacnym gronie, chociaż prawdę mówiąc nie jestem jeszcze ostatecznie przekonana do poprawy matury. Chyba mój wynik i w ogóle reakcja na arkusz mnie załamały(otworzyłam go nie dawno i dalej nie rozumiem co autor miał na myśli"). I taka trochę rozdarta jestem, bo z jednej strony cały czas trzyma się mnie myśl, że to nie ma sensu, bo nie mam sobie wiele do zarzucenia jeśli chodzi o przygotowania do tegorocznej matury, a jednak się nie udało, więc co dopiero w przyszłym roku, kiedy nie będę miała tyle czasu do nauki. Z drugiej strony, brakuje mi tak niewiele, że jak nie spróbuję mogę tego naprawdę długo żałować.
Chciałam się spytać czy macie jakieś sposoby na przerabianie arkuszy i sprawdzanie ich potem? Bo że robienie zadań maturalnych w przypadku matury z biologii jest kluczowe to wiem, ale w tym roku przerobiłam ich naprawdę dużo, a jednak pisanie pod klucz to wciąż dla mnie czarna magia. Niestety korepetycje z egzaminatorem w moim przypadku odpadają, a nauczycielkę w liceum miałam tak beznadziejną, że raczej wszystko mi mieszała niż jakkolwiek pomagała.

cassie1234 167 punktów to wynik dający nadzieję na Szczecin, trzymam kciuki mocno.
rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: rosaneczka »

ameba11, nie studiowała, pracowała przez ten czas i ciągle przygotowywała się do matury.
rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: rosaneczka »

orrorin95, Z tego co wiem, to przez 2lata brakowało jej 1 czy 2 punktów, to nie jest wiele. po prostu miała pecha Ale w tej chwili już jest po studiach i pracuje w zawodzie ^^
rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: rosaneczka »

cassie1234, a co studiowałaś przez ten rok? Miałaś wystarczająco dużo czasu na przygotowania?
cassie1234
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2015, o 12:46

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: cassie1234 »

rosaneczka, studiowałam biotechnologię. No właśnie przez te studia nie miałam aż tyle czasu na naukę do matury ile bym chciała, dlatego teraz żałuję, że nie zostałam rok w domu.
cassie1234
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2015, o 12:46

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: cassie1234 »

A słyszeliście coś o tym, że za rok więcej uczelni wprowadzi centyle w rekrutacji? Czytałam coś o tym na forum, więc nie wiem czy to jakieś potwierdzone informacje, mam nadzieję, że nie.
kingad
Posty: 36
Rejestracja: 1 mar 2014, o 18:41

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: kingad »

Myślicie, że jest szansa poprawić maturke z 83% na 93% chemia ? Biorac pod uwage ze poziom chemii byl banalnie prosty?

Jestem osobą poprawiająca za rok. Zastanawiam sie czy jest nadzieja ze uda sie poprawić biole o 30 % ? D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości