Przenoszenie papierów z analityki na farmację

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Przenoszenie papierów z analityki na farmację

Post autor: Loa_Loa »

Hej, chciałabym zadać pytanie dotyczące przenosin z jednego kierunku na drugi na tej samej uczelni. Jeśli np. dostałam się na analitykę medyczną, złożyłam papiery i zostałam przyjęta i w następnym tygodniu okaże się, że dostanę się na farmację, na której bardziej mi zależy to jak to jest z przenoszeniem papierów, skoro wymagają oryginału świadectwa dojrzałości? Idzie się do dziekanatu i odbiera papiery czy się pisze jakąś rezygnację żeby miejsca nie blokować? Czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja?

Jeszcze odnośnie badań lekarskich: czy mogę np. iść do lekarza medycyny pracy z dwoma zaświadczeniami (jedno dotyczące analityki, drugie farmacji), żeby sobie zrobić badania na studia na dwa kierunki, aby 2 razy nie iść? Bo w razie, jakbym np. złożyła świstki w jeden dzień a zaraz tydzień poźniej by się okazało że dostalam się na lepszy kierunek
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Przenoszenie papierów z analityki na farmację

Post autor: inga6 »

Farmacja i analiytyka sa zazwyczaj na wszystkich uczelniach medycznych na jednym wydziale, a co za tym idzie, na tych dwoch kierunkach jest jedna i ta sama komisja rekrutacyjna, wiec bez problemu da sie przelozyc papiery, tylko na pewno musisz przyjsc z nowa teczka i ankieta i naklejka wymagana na farmacje, a reszte dokumentow przekladasz z teczki na analityke na farmacje i to chyba tyle w temacie.

Co do badan lekarskich, to nie robi sie ich po dostaniu sie na dany kierunek? Wydaje mi sie, ze i tak bedziesz musiala zaplacic za oba badania, nawet jak robisz jednoczenie, ale to indywidualne podejscie lekarza, takze moge sie mylic.
Poza tym radzilabym ci dokladnie wypytac sie pan z komisji, kiedy bedziesz skladac papiery na analityke, co musisz ewentualnie doniesc/zrobic kiedy dostaniesz sie na farmacje i to powinno rozwiac wszystkie twoje watpliwosci.

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Przenoszenie papierów z analityki na farmację

Post autor: Nojestem »

A ile masz pkt?
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Przenoszenie papierów z analityki na farmację

Post autor: Loa_Loa »

inga6, właśnie jeśli chodzi o Lublin, to tam, gdzie się loguje, jest wygenerowane skierowanie, które trzeba wydrukować i trzeba się przebadać, tak mi się wydaje. I po dostaniu się dostarczyć papierki z zaświadczeniem od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów. Chyba, że ktoś zrobił inaczej, to niech się wypowie na ten temat.

Nojestem, mam 142 punkty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości