CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: manola17 »

Cześć, nie wiem czy się dostane w tym rok, czy też nie, ale tak z ciekawości robię rozeznanie co studiować zamiast. Bo rekrutacja jako taka trwa i gdzieś oprócz medycznych też złożę papiery.

jakie macie pomysły , doświadczenia?
biologia, biotechnologia, ratownictwo?
(szczególnie te kierunki interesują mnie we Wrocławiu- Uniwersytet Przyrodniczy, więc może jest tu kto? )

a i jeszcze jedno pytanie- czy jeśli się nie zarejestruje w systemie teraz i nie wniosę opłaty rekrutacyjnej to jest szansa, że w lipcu ewentualnie będę mogła to zrobić?

PROSZEEEE O RADĘ
Wetolszt100
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2015, o 09:19

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: Wetolszt100 »

Jeśli naprawdę zależy ci na medycynie, to siedź w domu i za rok poprawiaj maturę
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: Hogwartnik »

Jesli uczelnia ma termin do ktoregos lipca to tak, kazda uczelnia ma swoje indywidualne terminy, ktore gdzies tam na stronie zawsze publikuje szczegolowo.

Awatar użytkownika
Paz Krolowej
Posty: 186
Rejestracja: 16 maja 2013, o 22:36

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: Paz Krolowej »

Jeżeli medycyna jest tym, czym chciałabyś zajmować się w życiu, nie idź na nic innego. Jeżeli nie powiedzie Ci się w tym roku, spróbuj poprawić maturę za rok.
Awatar użytkownika
Paz Krolowej
Posty: 186
Rejestracja: 16 maja 2013, o 22:36

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: Paz Krolowej »

Ale jeżeli już miałabym polecić Ci coś oprócz lekarskiego, to byłoby to pielęgniarstwo lub weterynaria (które sama rozważam). Kobietom po ukończeniu ratownictwa bardzo ciężko jest znaleźć pracę.
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: manola17 »

Ja nie chcę kończyć tych studiów, zależy mi tylko na tym, żeby coś studiować przez ten rok, ewentualnie poprawiając maturę -przenieść się w kolejnym roku na medycynę
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: KatarzynaZSDM »

manola17 pisze:Ja nie chcę kończyć tych studiów, zależy mi tylko na tym, żeby coś studiować przez ten rok, ewentualnie poprawiając maturę -przenieść się w kolejnym roku na medycynę
Ale po co? Strata czasu, nerwów, pieniędzy na coś czego nie zamierzasz kończyć. Jeśli naprawdę chcesz zostać lekarzem to zostań w domu i dobrze przygotuj się do matury

Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: Loa_Loa »

Dobra siedzieć w domu, okej, ale to i tak nie daje 100% gwarancji, że uda się poprawić na satysfakcjonujący wynik. Bo co zrobi, jak znowu nie wypali po siedzeniu w domu? Rok w plecy i tyle. A może ludzie nie mają takiej możliwości po prostu
czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: czarnamamba »

manola17 pisze:a i jeszcze jedno pytanie- czy jeśli się nie zarejestruje w systemie teraz i nie wniosę opłaty rekrutacyjnej to jest szansa, że w lipcu ewentualnie będę mogła to zrobić?

PROSZEEEE O RADĘ

niestety nie ma takiej mozliwosci, nad czym sama bardzo ubolewam
czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: czarnamamba »

Skoro chcesz iść na studia to zrób to Moim zdaniem można pogodzić na studiach naukę i przygotowania do matury. Ja również nie dostałam się na medycynę za pierwszym podejściem i zamiast tego wybrałam farmację. Przeprowadziłam się do dużego miasta, posmakowałam studenckiego życia, poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi i za nic w życiu bym nie zmieniła mojej decyzji! Siedząc rok w domu człowiek wariuje i - najczęściej - rozleniwia się. Na studiach uczysz się organizować sobie plan dnia, a siedząc w domu większość czasu przelatuje Ci między palcami i dużo trudniej jest zabrać się do pracy. Co prawda to tylko moje spostrzeżenie, więc radzę popytać osób, które spędziły rok w domu.

PS. Mi udało się poprawić maturę studiując, więc wierzę, że Tobie również się uda
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

Re: CO ZAMIAST MEDYCYNY? JAK PRZETRWAĆ'TEN' ROK

Post autor: manola17 »

czarnamamba, a jednak się udało! Post ten pisałam zanim pojawily się wyniki rekrutacji. Od października startuje na lek we Wrocławiu mam nadzieje, ze jednak ten post pomoze innym! Nie poddawajcie się i pamiętajcie, ze marzenia się spelniaja!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości