Akademiki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bozzo
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2015, o 20:54

Akademiki

Post autor: bozzo »

Jest tu ktoś kto mógłby trochę opowiedzieć o PUM-owskich akademikach ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Akademiki

Post autor: Piotrr »

Są 3 akademiki wszystkie na jednej ulicy obok siebie. Każdy ma różny standard, aczkolwiek te najsłabsze są remontowane i wszystko dąży do zrownania warunków. Pokoje są 1,2,3 i chyba 4 osobowe. O jedynki jest ciężko. Pokoje są w segmentach. W segmentach jest jedna łazienka, która przypada na 2 albo 4 pokoje. Kuchnia po 1 na piętrze. Idąc do akademika trzeba się zaopatrzyć w lodówkę i trzyma się ją w pokoju albo kuchni na piętrze. Warto dokupić kłódkę. W cenie akademika jest internet. Trzeba załatwić albo modem albo na kabelku się leci. Jedna pralnia w akademiku. Są 2 pokoje do nauki. Ceny różne w zależności od akademika, standardu pokoju, ilości osób w pokoju

bozzo
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2015, o 20:54

Re: Akademiki

Post autor: bozzo »

Chwalisz sobie życie w akademiku ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Akademiki

Post autor: Piotrr »

Nie wyobrażam sobie nie mieszkać w akademiku zależy od osoby oczywiście, ale dla mnie akademik to jeden z fajniejszych aspektów studiowania. Bardzo często można sobie wyrobić naprawdę świetne znajomości, nie tylko z ludźmi z roku, ale w ogóle z uczelni. Taka jedna wielka rodzina

bozzo
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2015, o 20:54

Re: Akademiki

Post autor: bozzo »

Można wiedzieć w ilu osobowym i którym numerze akademika mieszkasz ?
bozzo
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2015, o 20:54

Re: Akademiki

Post autor: bozzo »

Można wiedzieć w ilu osobowym i którym numerze akademika mieszkasz ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Akademiki

Post autor: Piotrr »

Duży pokój 2 osobowy(3 osobowy przemieniony w dwuosobowke). Mieszkam w ds4

makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Akademiki

Post autor: makebelieve »

Nie przeszkadza Ci to, ze nie masz za bardzo prywatnosci i ktos praktycznie non stop siedzi obok Ciebie? Bo glownie przez to akademiki mnie odstraszaja.

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Akademiki

Post autor: Piotrr »

Ani trochę. Zazwyczaj jest tak ze cały dzień się rozmijam z moim lokatorem. Wieczorem można sobie usiąść i z kim wypić piwko, do kogo odezwać jape, wspólnie ponarzekac i pouczyć. bardzo często jest tak ze lokator stajnie najlepszym kumplem, czy to w przypadku chłopaków czy dziewczyn.

bozzo
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2015, o 20:54

Re: Akademiki

Post autor: bozzo »

Przekonałeś mnie, składam do DS4
A jakich współlokatorów przeważnie się dostaje ? Z tego samego roku, z tego samego roku i kierunku, czy może z tego samego kierunku ale inny rocznik ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Akademiki

Post autor: Piotrr »

ja mialem 2 razy chlopakow ze stomatologii. na pierwszym roku jak bylem, to mieszkalem z chlopakiem z 3 roku stomy. jak poszedlem na 2 to kolega dostal pokoj jednoosobowy, a do mnie przyszedl mieszkac chlopak z pierwszego roku stomy. W boksie mieszkaja dziewczyny, jedna z leku druga z biotechnologi razem. Inna kolezanka z roku mieszka z dziewczyna z analityki. Ale wydaje mi sie ze przewaznie przedzielaja tak jakos pokrewnymi kierunkami, zeby sobie nie przeszkadzac przy nauce chodzi o to ze inna kolezanka mieszkala z dziewczyna z pielegniarstwa, i kiedy tamta spala, to kolezanka siedziala po nocy i sie uczyla albo nastawiala budzik na 4 zeby sie uczyc przed zajeciami na zalozmy 9. No i przy okazji budzila swoja lokatorke i miala troche wyrzuty
W końcu lekarz
bozzo
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2015, o 20:54

Re: Akademiki

Post autor: bozzo »

Właśnie tego się trochę boję, żeby nie dostać osoby, z którą nawzajem byśmy sobie przeszkadzali.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Akademiki

Post autor: Argentum »

Jeśli się nie dostałem, a liczę na to, że dostanę się we wrześniu, to co mam robić? Mogę w takim przypadku składać wniosek o akademik, czy muszę czekać, aż mnie przyjmą? A jeśli muszę czekać, aż mnie przyjmą, to czy we wrześniu wszystko nie będzie zajęte?d
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości