Stomatologia czy Weterynaria

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
nfs147
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2015, o 15:12

Stomatologia czy Weterynaria

Post autor: nfs147 »

Cześć, jestem studentem I roku ( wprawdzie już idę na II ) Weterynari na SGGW. Problem w tym że nie do końca te studia mi odpowiadają. Nie chodzi o to że brzydzi mnie krojenie zwierząt itp, ale czuje że po tych studiach nie znajdę zawodu dla siebie.
W planach mam poprawę matury, aby dostać się na kierunek lekarsko-dentystyczny ( rok temu brakowało mi 1-2pkt aby się dostać). I tu pytanie do was odnośnie stomatologii:
1) czy studia są cięższe od weterynarii
2) Jak mniej więcej wyglądają zającia na stomatologii
3) I jak ogólnie podoba wam się studiowanie stomy
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Stomatologia czy Weterynaria

Post autor: Elsa »

Każde studia są na swój sposób ciężkie. To zależy od Ciebie jak podejdziesz do obowiązków jakie spoczną na Twych rękach . Myślę, że po weterynarii znajdziesz pracę tak samo jak po stomie. Jednak pytasz, więc postaram Ci się odpowiedzieć.
Stomatologia to bardzo specyficzny kierunek i trochę się dzieje. Trudnością jest napewno to, że jest bardzo mało czasu na przyswojenie sporej ilości materiału. Nie wiem, czemu wszyscy porównują ten kierunek do medycyny, co prawdą niektóre przedmioty się powtarzają, poza tym nie widzę nic podobnego.
Jak mniej więcej wyglądają zajęcia Zaczynają się wejściówką, choć nie wszystkie! Czasami dają spokój na kilka dni . Są przedmioty lżejsze i cięższe, na większość trzeba niestety być obkutym od stóp do głów, bo Pan będzie niezadowolony. Wykłady trwają po półtorej godziny, przerwy są długie, czasami trzeba zostać nawet do 18 na uniwerku, a przyszło się o 7. Nie zawsze, ale zdarzało się. Poza tym jest całkiem sympatycznie i da się to wszystko przejść, wystarczy trochę cierpliwości. Zdążyłam zauważyć, że spor część studentów rezygnuje ze stomy nie dlatego, że jest jakoś specjalnie ciężko, tylko zdają sobie sprawę z tego, że nie interesuje ich wykład na temat materiałoznawstwa.
Jest miło i nie narzekam, ale jakoś nie uśmiecha mi się znowu przestawić na ten studencki zegarek . Najbardziej zawsze bawiły mnie te legendy o zombie-studentach, którzy żyją na kawie i energetykach, a wolny czas spędzają ze swoimi znajomymi w bibliotekach ucząc się przecież i rozmawiając o studiach, a dla urozmaicenia opowiadając sobie medyczne żarciki.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Stomatologia czy Weterynaria

Post autor: ryniofit8000 »

Jeśli chodzi o znalezienie pracy to po weterynarii nie jest tak łatwo, no i mniej hajsu się dostaje.
Nieco prościej o pracę gdzieś na zadupiach z bydłem, ale pomyśl czy chcesz coś takiego robić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości