Biologia II stopnia UŚ

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Ania93
Posty: 33
Rejestracja: 13 lis 2009, o 10:59

Biologia II stopnia UŚ

Post autor: Ania93 »

Hej, jestem ciekawa czy jest tutaj ktoś z I roku II stopnia biologii (2015/2016 oczywiście) albo czy jest ktoś, kto by się podzielił wrażeniami itd z ubiegłych lat?

Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biologia II stopnia UŚ

Post autor: jacekp-bio »

Mogę się z Tobą podzielić, i to z chęcią. Jakiej informacji dusza pragnie ? Budynek na Bankowej czy Jagiellońskiej ?
Ania93
Posty: 33
Rejestracja: 13 lis 2009, o 10:59

Re: Biologia II stopnia UŚ

Post autor: Ania93 »

Myślę, że każda informacja będzie dla mnie ważna Raczej budynek na Budowlanej, bo tam wybrałam swoją katedrę". Jak to jest z wykładowcami, czy bardzo są wymagający czy jednak ludzcy, na kogo uważać, jak z przedmiotami, w sumie wszystko warto wiedzieć
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biologia II stopnia UŚ

Post autor: jacekp-bio »

Budynek na Budowlanej ?

Piszemy o Wydziale Biologii czy o innym ?

Biologia na UŚ w Katowicach prowadzona przez Wydział Biologii - ma jak najbardziej ludzkich wykładowców. Najpierw się jednak upewnijmy, ze piszemy o tym samym Wydziale X-D
Ania93
Posty: 33
Rejestracja: 13 lis 2009, o 10:59

Re: Biologia II stopnia UŚ

Post autor: Ania93 »

A sorry bankowa bankowa jadę na dwa kierunki i mi się ulice ciągle mylą

Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biologia II stopnia UŚ

Post autor: jacekp-bio »

Czyli nie Masz pionu śmierci (Mikrobiologa, Biochemia, Genetyka, Biofizyka) w budynku. Zatem co Masz - Fizjologia Zwierząt, Embriologia, Zoologia, Anatomia i ogólnie pojęta ekologia z sozologią i filozofia.

Przedmioty i przedmioty do wyboru pewnie się pojawią - a to co otworzą to też zależy od liczby ludzi. Warto przemyśleć przedmioty dla biotechu, bo czasami się prowadzący zgadzają. Jednak nie warto wybierac zbyt ambitnych bo przy dwóch kierunkach można sie przejechać. Ogólnie unikałbym przedmiotów genetycznych przy opisywanym rozwiązaniu - wymagają sporej ilości nauki i przygotowania. Niestety też wymagane tam jest podłoże z przedmiotów biotechu na licencjacie. Może się zdarzyć tak, ze Będziesz czytać kilka książek na raz.

Zapytajcie się promotora na pierwszym seminarium albo dograjcie się na jakies spotkanie z promotorem i przedmiotami. Promotorzy nigdy nie robią z tym problemów.

Najogólniej Masz bardzo spokojne studiowanie, może jakiś wyjazd terenowy uda się otworzyć ? może Tychy ? Żywiec ?
Ania93
Posty: 33
Rejestracja: 13 lis 2009, o 10:59

Re: Biologia II stopnia UŚ

Post autor: Ania93 »

Oooo super. Mam wybrane już przedmioty. Pion śmierci jak to brzmi Akurat moją katedrą jest histologia i embriologia zwierząt. A przedmioty, które wybrałam (mam nadzieję, że je otworzą) i te obowiązkowe z racji katedry to: Techniki histochemiczne i immunohistochemiczne Techniki histologiczne, histochemiczne i immunocytochemiczne Endokrynologia Ultrastruktura komórki eukariotycznej Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania chorób GMO - korzyści i zagrożenia Recykling surowcowy (chemiczny) tworzyw polimerowych Mikrobiologia żywności i fizjologia żywienia Inżynieria embriologiczna i przyznam, że nie pamiętam co jeszcze zaznaczyłam na kartce Może coś wiesz na temat tych przedmiotów?
A słuchaj jak to jest z językiem? I czy na II stopniu jest wf?
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biologia II stopnia UŚ

Post autor: jacekp-bio »

Oooo super. Mam wybrane już przedmioty. Pion śmierci jak to brzmi Akurat moją katedrą jest histologia i embriologia zwierząt. A przedmioty, które wybrałam (mam nadzieję, że je otworzą) i te obowiązkowe z racji katedry to: Techniki histochemiczne i immunohistochemiczne Techniki histologiczne, histochemiczne i immunocytochemiczne Endokrynologia Ultrastruktura komórki eukariotycznej Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania chorób GMO - korzyści i zagrożenia Recykling surowcowy (chemiczny) tworzyw polimerowych Mikrobiologia żywności i fizjologia żywienia Inżynieria embriologiczna i przyznam, że nie pamiętam co jeszcze zaznaczyłam na kartce Może coś wiesz na temat tych przedmiotów?
A słuchaj jak to jest z językiem? I czy na II stopniu jest wf?

Dobry pion śmierci, ile tam się poprawek miało, a im wyżej tym trudniej

Embriologia . jedna z bardziej przyjemniejszych katedr. Lubicie zamrażać . biedne zaskrońce

Co do przedmiotów - przyznam musiałbym widzieć kto jest wykładowcą / prowadzącym. U mnie nieco narzekali na Mikrobiologię żywności i fizjologię żywienia (przedmiot biotechu, trudniejsze zaliczenie). Reszta - z czasem mi się przypomni.

Ultrastruktura komórki eukariotycznej - jeżeli będzie ten prowadzący co myślę, to wetnie Was - bo przedmiot był jednym z najciekawszych na studiach. Zaliczenie nie było trudne a do tego świetnie przygotowane wykłady. Nie wiem czy część ćwiczeń nie będzie przeprowadzona w piwniczce pod katedrą.

WF - nie mieliśmy, angielski muszę się upewnić, na 80% daję że nie - jednak trochę potrwa nim odkopię indeks.

Dolicz sobie do listy przedmiotów seminaria i być może już pracownię magisterską.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości