Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: Seeba »

Ukazały się zanim była zgoda na uruchomienie kierunku, no ale są.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: black-cat »

gremcia pisze:W internecie można też natknąć się na info, że w Kielcach planują otworzyć lekarski.
Aktualnie podobno czekają na zgodę, którą Rzeszów już uzyskał:) Ogólnie głośno o medycynie w Kielcach, nawet budynek już powstał itd i generalnie nastawiają się na otwarcie kierunku w 2015:)
O medycynie w Kielcach i Rzeszowie już wielokrotnie słyszałam, natomiast o k.lekarskim w Zielonej Górze to przyznam szczerze- pierwsze słyszę:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

[Link] Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: ryniofit8000 »

już 2 miesiące temu zrobiłem pełną tabelkę z wymaganiami rekrutacyjnymi na nasz rocznik, uwzględniłem Rzeszów i Kielce
medycyna-2015-16-wymagania-rekrutacyjne ... tm#p783441
Awatar użytkownika
Roksolana
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:35

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: Roksolana »

tam gdzie lekarski nie zawsze jest i lekarsko-dentystyczny. Nie ma w Bydgoszczy, Olsztynie i z tego co widzę również w Kielcach i Rzeszowie
Illiana
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2015, o 22:36

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: Illiana »

URz i medycyna Jakie to piękne.
Ogólnie rzecz biorąc Uniwersytet Rzeszowski wypada blado i kiepsko na tle innych uczelni. A dlaczego? Samo podejście prowadzących, a przede wszystkim studentów. Dla wielu jest to etap przejściowy, bo lepszy rydz, niż nic", a na zajęciach są raz do roku. W dodatku wymagania stawiane przez prowadzących nie są wysokie. Na zakres i sposób przekazywanej wiedzy raczej nie można narzekać. No, ale ogólnie (również wśród samych studentów) URz jest uważany za uczelnię lajtową". Może wraz z kierunkiem lekarskim się coś zmieni. Ale nie miałabym nadziei. Jeśli już ktoś jest naprawdę zainteresowany medycyną, to niech wybierze uczelnię z tradycjami, referencjami, kwalifikacjami, sprzętem i możliwościami
Pozdrawiam.
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

[Link] Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: Termo »

Co do kierunku lekarskiego w Rzeszowie oraz ogólnie o studiowaniu tego kierunku kieruję do mojego postu.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: ryniofit8000 »

Illiana, tak ale lekarski to państwo w państwie, nie można tego odnosić do innych kierunków. Spójrz na taki UWM, inne kierunki cieszą się podobną sławą jak na URz, a jednak lek trzyma dobry poziom.
Illiana
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2015, o 22:36

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: Illiana »

ryniofit8000 Nie mówię, że nie Ja Rzeszów jako samo miasto bardzo lubię. I szczerze ubolewam, że URz jest jaki jest (chodzi mi o resztę kierunków), bo gdyby było na nim inaczej, to z chęcią bym na tej uczelni studiowała. A skoro jest jak jest. Ale mam cichą nadzieję, że wraz z kierunkiem medycznym coś się zmieni i ta uczelnia ruszy z lepszą opinią i wymaganiami, a wtedy będę się mogła przenieść do mojego ulubionego miasta, w którym spędziłam już trochę czasu
Żeby nie było - nie krytykuję Rzeszowa, ale obecny stan rzeczy na URz.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: ryniofit8000 »

Illiana, poziom na innych kierunkach na pewno się nie zmieni. Ale na lekarskim będzie wysoki.
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: Kami_il »

ryniofit8000 pisze:Illiana, tak ale lekarski to państwo w państwie, nie można tego odnosić do innych kierunków. Spójrz na taki UWM, inne kierunki cieszą się podobną sławą jak na URz, a jednak lek trzyma dobry poziom.
Nie żebym się czepiał, ale to zrobię
Nie ma co sobie umniejszać - UWM znany jest głównie z konkretnej wety
Poniżej rankingi Perspektyw z 2015 i 2014 roku:

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/RSW2015/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-rolnicze-lesne-i-weterynaryjne/weterynaria

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1593:rsw2014&catid=139&Itemid=287&idRanking=35
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości