Pytanie o książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Pytanie o książki

Post autor: macko1427 »

Witam! W tym roku dostałem się na kierunek lekarski na Gumedzie i postanowiłem poszukać książek, które należy kupić na 1 rok. Z tego co się dowiedziałem polecane są :
ANATOMIA- Narkiewicz i Moryś tomy 1-4 + atlas anatomiczny Nettera
HISTOLOGIA- Sawicki + atlas Myśliwskiego
MAM DO TEGO KILKA PYTAŃ :
1) Czy to wszystkie książki potrzebne na 1 rok i resztę można sobie wypożyczyć w bibliotece?
2) W jakim mianownictwie ma być atlas Nettera? Polskim czy angielskim?

macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Re: Pytanie o książki

Post autor: macko1427 »

Up

bonia
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2015, o 11:37

Re: Pytanie o książki

Post autor: bonia »

1) Miałam dokładnie taki komplet własnych książek i z powodzeniem wystarczyło. Później przyda się jeszcze Neuroanatomia Morysia, ale ją też można wypożyczyć.
2) To zależy od ciebie i będziesz to wiedzieć dopiero po paru miesiącach nauki. Przez pierwszy semestr dla mnie najlepszy był polski Netter. Później często wypożyczałam angielski, ale to dopiero, jak zdążyłam nauczyć się nazw i polskich i angielskich. Jak szybko przyswajasz obce słówka, zaryzykuj z angielskim. Jak trochę wolniej, nie ma co się męczyć, najpierw skojarz polską nazwę, a potem wkuwaj angielskie. Na koniec i tak ci, co mają polski, dopisują w środku nazwy angielskie i odwrotnie.
macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Re: Pytanie o książki

Post autor: macko1427 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź

axsley
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 19:57

Re: Pytanie o książki

Post autor: axsley »

Do tego kilka skryptów do kupienia za grosze w maglu i tyle :p
Co do nettera ja wolałam angielski, zmuszało do uczenia się tego angielskiego
Bardzo przydatne są atlasy fotograficzne - yokochi lub ew McMinn

macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Re: Pytanie o książki

Post autor: macko1427 »

A mógłby ktoś mi powiedzieć o temacie pierwszych zajęć z anatomii na Gumedzie bo chciałbym z ciekawości poczytać?

bonia
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2015, o 11:37

Re: Pytanie o książki

Post autor: bonia »

1. Osie i płaszczyzny ciała ludzkiego. Postawa anatomiczna. Kości obręczy i części wolnej kończyny górnej.
2. Mięśnie łączące kończynę górną z tułowiem. Mięśnie obręczy kończyny górnej. Mięśnie ramienia. Staw ramienny i jego więzadła. Jama pachowa.
3. Mięśnie przedramienia i ręki. Staw łokciowy i jego więzadła. Staw promieniowo-nadgarstkowy. Stawy ręki. Dół łokciowy. Kanał nadgarstka
4. Nerw rdzeniowy. Splot ramienny.
5. Nerwy kończyny górnej. Naczynia kończyny górnej.
Potem kończyna dolna.

Nie ma sensu uczyć się teraz. Dopiero groźba zbliżających się ćwiczeń sprawia, że zapamiętujesz wszystko od razu
Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Pytanie o książki

Post autor: unkindangel »

A czy ktoś z Was wie może, czy anatomię Morysia można kupić taką skserowaną w Maglu? Bo to jest kurczę czarno-białe, i nie wiem, czy jest sens kupować nową.
bonia
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2015, o 11:37

Re: Pytanie o książki

Post autor: bonia »

Nie wiem, czy mają to w Maglu, ale zawsze możesz przynieść pendrivea z własnym pdfem i wszystko Ci wydrukują i nawet zbindują.
Mieć na pewno trzeba, bo bez Morysia żyć się nie da, ale jak kupisz teraz i mocno nie zniszczysz, to za rok nawet nie stracisz. Można też próbować wypożyczyć w bibliotece.
imagination95
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2014, o 23:40

Re: Pytanie o książki

Post autor: imagination95 »

Witam,
co do anatomii Morysia- w czytelni jest tego od groma, więc można sobie spokojnie wypożyczyć na jakieś 2 godziny i zanieść do Magla, to skserują. Ja co prawda kupowałam nowe, ale tak robiłam z neuroanatomią Morysia i Skawiną i ten system nieźle się sprawdza.

Co do zestawu na pierwszy rok, to miałam podobnie- anatka Narkiewicza- to podstawa, podobnie Sawik z histo. Przed kołem z kończyn, brzucha i klatki- przerabiałam też skawiny (z miednicy jakoś nie polecam). Atlas miałam Nettera polski- był ok, ale w drugim semestrze wypożyczyłam sobie z biblioteki wersję angielską- były tylko takie stare wydania, ale mianownictwo bez zarzutu. Potem korzystałam już tylko z ang.

Co do fotograficznych- Yokoshi zdecydowanie góruje. Ale zdecydowanie można się obejść bez jego kupna. Przydaje się przed kołem. Można pójść do czytelni, proponuje razem ze słowniczkiem i wtedy sobie poprzeglądać dany dział. Mcminna miałam kupionego i otworzyłam go może z dwa razy- mi zupełnie nie odpowiadał.
asocjacyjna
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2016, o 16:59

Re: Pytanie o książki

Post autor: asocjacyjna »

Kupię materiały na 2 rok leku tylko w dobrym stanie, nie popisane etc. Priv

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pytanie o książki

Post autor: Mårran »

asocjacyjna, tylko nie daj sobie wcisnąć Traczyka
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości