Jakie studia wybrać?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Filip1234
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 07:41

Jakie studia wybrać?

Post autor: Filip1234 »

Postaram się odpowiedzieć na pytanie zamieszczone w tytule. Często słyszę od przyszłych studentów, że chcieliby studiować jakiś kierunek techniczny ale się boją bo niebyli najlepsi z matmy już nie wspominając o fizyce. Ten strach wielu ludzi hamuje przed tym żeby robić to co naprawdę dałoby im szczęście. Jeśli mam być szczery to nie przejmuj się tym, że jesteś słabszy z matmy czy z fizyki. Prawda jest taka, że matma na studiach praktycznie w żadnym względzie nie jest kontynuacją tego co było w szkole średniej. Wiem co mówię skończyłem 2 kierunki studiów technicznych i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to co jest realizowane na zajęciach z matematyki na studiach, to w 95 % zupełnie nowe rzeczy, których i tak nikt nie maił w liceum, więc nie masz powodów się czuć gorszy od innych bo wszyscy startujecie z tego samego pułapu. A oprócz tego, jeśli chodzi o matmę to jest taka strona jak [mod] są tam korepetycje z wszelkiego rodzaju matematyk jakie są realizowane na wszelkiego rodzaju studiach technicznych. Gościu tłumaczy zagadnienia tak prostym językiem, że kompletnie bez żadnych problemów to zrozumiesz ( jako ciekawostka dodam, że mój ojciec, który skończył zawodówkę słuchając jego korepetycji zrozumiał macierze i całki i naprawdę dobrze mu szło, tak więc naprawdę niezależnie od wiedzy jaką posiadasz dasz sobie z tym bez problemu rade. Mój ojciec jest tego przykładem). Jeśli natomiast chodzi o fizykę, chemię czy też przedmioty techniczne takie jak elektrotechnika, mechanika, chemia fizyczna, teoria obwodów to z tym też nie będzie najmniejszego problemu bo na stronie [modl] są dostępne korepetycje online z tych przedmiotów ( wszystko dokładnie na tej samej zasadzie co etrapez). Tłumaczenie jest tak proste, że kompletnie bez problemu wszystko się zrozumie tym bardziej, że każdy kurs zaczyna się od tego, że najpierw jest tak zwany niezbędnik, w którym tłumaczona jest matematyka niezbędna do zrozumienia danej tematyki, potem omawiane są prawa fizyczne wykorzystywane w danym dziale, a jak już to wszystko się umie to liczone jest naprawdę sporo zadania a wszystko jest tak tłumaczone, że każdy niezależnie od wiedzy jaką posiada zrozumie to bez najmniejszego problemu. Krótko mówiąc jeśli się boisz tych przedmiotów to naprawdę nie masz powodów bo dzisiaj są takie możliwości, że naprawdę można sobie z tym wszystkim dać radę nie wielkim wysiłkiem. Nie ograniczaj się, jeśli jakiś kierunek ma więcej matmy, fizy albo jakiś przedmiotów technicznych to dzisiaj to już naprawdę nie jest żaden problem. Mam nadzieje, że pomoże ci to podjąć decyzję. Jeśli Cię coś interesuje to idź za głosem serca, to jest najważniejsze w życiowych wyborach, a z resztą dasz sobie radę. Podesłałem Ci pomoce naukowe, które naprawdę pomogą Ci spełnić twoje marzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości