doktorat po medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
retrovirus
Posty: 6
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:29

Re: doktorat po medycynie

Post autor: retrovirus »

Argentum pisze:Po stomatologii można robić doktorat? Jaki się ma wtedy tytuł?
Jak robisz doktorat na uczelni medycznej, to nawet jeśli zaczynasz z tytułem np magistra biologii, to doktorat kończysz z tytułem doktora nauk medycznych.

Lekarz i lekarz dentysta to tytuły ZAWODOWE nie naukowe, więc są jakby obok tytułu dr n. med. Więc w obu przypadkach tytuł naukowy to doktor nauk medycznych.

Co wywołuje niezłe zamieszanie bo na uczelniach medycznych jest mnóstwo asystentów z tytułem dr n. med. nie będących de facto lekarzami.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: doktorat po medycynie

Post autor: David »

Jak robisz doktorat na uczelni medycznej, to nawet jeśli zaczynasz z tytułem np magistra biologii, to doktorat kończysz z tytułem doktora nauk medycznych.
Nie do końca tak jest. Chodzi o to, jakie uprawnienia do nadawania stopni naukowych posiada dana Uczelnia medyczna. Obecnie większość ma możliwość doktoryzowania w dziedzinie nauk medycznych (lub dyscyplinie-medycyna"), ale także nauk biologicznych, czy nauk o zdrowiu.

Co do reszty się zgadzam, jest wielu mgr-ów z tytułem dr n. med.
lykorz
bartek5b
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2008, o 18:43

Re: doktorat po medycynie

Post autor: bartek5b »

Studiując na uczelni medycznej zauważyłem pewną prawidłowość, dr n. med. lekarz raczej nie robi problemów studentowi lekarskiego, szczególnie lekarze z klinik, pomarudzą pogadają i puszczą. Najgorsi są dr n. med. nie lekarze - biolodzy, chemicy, biotechnolodzy i inni z doktoratem i przerostem ambicji, przynajmniej u mnie na uczelni niejednego studenta lekarskiego nie puścili na kolejny rok, statystyki nie kłamią z czego u nas oblewano. Poza tym utarte jest w środowisku, że łatwiej jest po 4 roku - dlaczego? Odpowiedź jest jasna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości