2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Gia
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 18:31

2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: Gia »

Chciałabym zasięgnąć informacji czy mogę stosować 2 lub 3 opakowania tabletek antykoncepcyjnych nie robiąc przerwy? Z różnych względów chciałabym mieć okres jak najrzadziej. Szukałam informacji na ten temat w necie ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Znalazłam jedynie coś ogólnego, że nie ma przeciwwskazań do takiego stosowania tabletek. Pytałam lekarza ale odpowiadał wymijająco (wiadomo, jako lekarz musi zalecać tak jak jest napisane na ulotce). Na zapytanie jakie konsekwencje mogę mieć odpowiedział, że jakieś zaburzenia hormonalne i nie wiadomo kiedy mogłabym dostać okres. Drugi lekarz w ogóle nie zareagował jak powiedziałam, że miałam okres ok 60 dni temu, tylko zapisał w karcie, że nie jestem w ciąży bo przez cały czas brałam tabletki. Przyznam, że robię tak od ok roku i osobiście nie widzę aby działo się coś nie tak. Nieplanowane krwawienia to rzadkość. Stanów zapalnych narządów rodnych też nie miewam.
Chciałabym wiedzieć jak to jest z tym stosowanie tabletek robiąc przerwę kilka razy do roku?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: AnnaWP »

Ja nie bawiłabym się w to. Na ulotce co prawda opisali możliwość odłożenia krwawienia o kilka dni lub nawet o jeden cykl tabletek, ale wyraźnie zaznaczając, że chodzi o wyjątkowe sytuacje, a nie o regułę.
serrr
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2017, o 15:47

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: serrr »

ja od dwóch lat nie robię odstępów w tabletkach, dzięki czemu nie mam miesiączki. W moim przypadku wskazaniem było to, że w momencie odstawienia miałam bardzo silne migreny, czego efektem może być udar. Bardzo wygodna sprawa i żadnych efektów niepożądanych też nie mam i nigdy nie miałam
Drynka
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2017, o 18:35

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: Drynka »

Nie wiem jakie tabletki bierzesz więc tez ciężko jest coś konkretnego powiedzieć bo są różne. Ja mam tabsy Belara - jednoskładnikowe z tygodniową przerwą pomiędzy opakowaniami. Jak chciałam przesunąć okres to przerwy nie robiłam jednak nie uważam aby to był dobry pomysł żeby non stop tak robić.
zeberka
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: zeberka »

ja nie robię przerw od 2 lat i nic mi się nie dzieje. Moja ginekolog mówi nawet, że to w moim przypadku najlepsze rozwiązanie, bo kiedy odstawiałam pigułki to dostawałam bardzo silnych migren, które jej zdaniem mogły doprowadzić do udaru
bailey
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2017, o 09:47

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: bailey »

majac wkladke nie mam tego problemu ale kiedys bralam tabletki i lekarz mowil ze 2 czy 3 razy mozna nie orbic przerwy ale jest zalecana Nie powinnas kombinowac tylko przez okres, po co rozregulowywac sobie gospodarke hormonalna
Farbka

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: Farbka »

jak chcesz miec rzadziej okres to wkladke zaloz a nie tabletki powinnas robic przerwe co miesiac
Kocica

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: Kocica »

Tez kiedys o tym myslalam, podpytalam lekarza jak zapisywal mi belare i dowiedzialam sie ze takie cos (brak przerwy) mozna robic od czasu do czasu a nie caly czas bo organizm musi miec jak sie oczyscic
Słonce23
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 20:36

Re: 2 lub 3 opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy

Post autor: Słonce23 »

Nie można ryzykować zdrowia ze względu na niechęć do okresu. Trzeba stosować się ulotek, jak i zaleceń lekarza. Zdrowie jest jedno. Może warto zainwestować w termofor na brzuszek z jakimś słodkim motywem i dobre tampony :) Mam Beppy na ciężkie dni, są fajne i bardzo dyskretne, można w nich nawet seks uprawiać i nawet mniej wtedy boli brzuszek, przynajmniej mnie. Uważajmy na swoje zdrowie kobietki, przede wszystkim.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość