Astygmatyzm? dobór okularów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Kamx11
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2015, o 22:35

Astygmatyzm? dobór okularów

Post autor: Kamx11 »

Mam taką wadę wzroku na jedno oko widzę bardzo dobrze na drugie teksty mi się rozmywają. Gdy zasłonie oko złe na tym lepszym widzę przedmioty dalej i odwrotnie gdy zasłonie oko dobre i patrzę tym złym widzę przedmiot bliżej mnie. Do tego mam takie odczucie jakbym patrzył tylko tym dobrym okiem a te złe było wyłączone.
Byłem u różnych okulistów, przepisywali mi różne okulary i to nic nie dało bo nie przechodzę psychotestów z powodu tej wady.
Jeden z lekarzy napisał w karcie -1,0 -0,75, cyl +0,75 5 dni później byłem u innej lekarki przepisała mi takie okulary sfera -1,75 cylinder +1,75 oś 95 stopni. Po tych okularach miałem zaczerwienione oko więc wróciłem znowu do pierwszego lekarza który napisał 1,0cc-1,0=+0,75 96 stopni. Później byłem jeszcze 3 razy u 3 lekarza raz mi przepisał -0,25/-1,0/180 stopni (w tych okularach widziałem podwójnie ale przedmioty nie były odsunięte obok w linii prostej tylko w lewo i górę tak jakby pod kątem 45 stopni), później -0,5-0,75/180 stopni za 3 razem powiedział że wada się powiększyła i powinienem znowu zmienić okulary. Może mi to ktoś pomóc rozwikłać? Jak źle widziałem tak dalej źle widzę nic mi nie pomogli. O co w tym wszystkim chodzi czy to jest na pewno astygmatyzm?
erkos
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2015, o 20:39

Re: Astygmatyzm? dobór okularów

Post autor: erkos »

Jak minusy to wada się powiększa, jedynie na starość u większości ludzi przestawia się wzrok na bliskowzroczność. Ja też mam minusy i astygmatyzm, kwestia przyzwyczajenia.
basik19
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2010, o 15:21

Re: Astygmatyzm? dobór okularów

Post autor: basik19 »

W ostatnich nie widzisz bo oś znacząco różni się od tej w okularach przepisanych przez pierwszego i drugiego lekarza. U osób z astygmatyzmem często zdarza się, że początkowo mają problem z przyzwyczajeniem się do szkieł cylindrycznych, ale mija to z czasem. Z tego co mi mówili lekarze, nie do końca łatwo jest dobrać szkła dla astygmatyka. Nie wiem skąd biora się też tak duże różnice w sferze na dwóch pierwszych receptach. Tak czy siak, nie wiem ile masz lat, ale faktem jest, że krótkowzroczność jest wadą, która narasta z wiekiem, natomiast astygmatyzm raczej jest stały. Jak dobierane były okulary? Tradycyjnie ( z tablicą) czy komputerowo?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości