Błęy pomiarowe.

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
agunia987
Posty: 41
Rejestracja: 30 cze 2015, o 08:54

Błęy pomiarowe.

Post autor: agunia987 »

hej piszę sprawozdanie z laborek i takie zrobiliśmy nieudolne pomiary z prowadzącym żę niepewność systematyczna wyszła mi większa od błędu granicznego podanego przez niego co ja mam teraz zrobić?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Błęy pomiarowe.

Post autor: adamantan »

agunia987 pisze:hej piszę sprawozdanie z laborek i takie zrobiliśmy nieudolne pomiary z prowadzącym żę niepewność systematyczna wyszła mi większa od błędu granicznego podanego przez niego co ja mam teraz zrobić?
To jaką aparaturą to mierzyliście? Z epoki kamienia łupanego? Niepewność systematyczna jest zwykle cechą przyrządu pomiarowego. Co dokładnie mierzyliście i jaka była niepewność tego przyrządu? A może błąd wyniknął z obliczania niepewności wielkości pochodnej?
agunia987
Posty: 41
Rejestracja: 30 cze 2015, o 08:54

Re: Błęy pomiarowe.

Post autor: agunia987 »

Mierzyliśmy długość wahadła prostego czyli długość nici i długość połowy średnicy kuli taśmą mierniczą i rozbieżności w wynikach były duże. Niepewność przyrządu wynosiła 0.05cm. Oddałam to sprawozdanie zobaczę co powie prowadzący a jeżeli karze mi poprawiać to zapytam się gdzie dokładnie popełniłam błąd.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości