Wyższy próg dla studentów i absolwentów kierunków medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Wyższy próg dla studentów i absolwentów kierunków medycznych

Post autor: przemo2741 »

Witam!
Kończę w tym roku ratownictwo medyczne i przymierzam się (może w tym roku może za rok)
na kierunek lekarski oczywiście razem z poprawą matury. Znajomy z roku próbował teraz dostać się na inny kierunek (pielęgniarstwo) ale mu się to niestety nie udało. Usłyszał podczas rekrutacji na studia, że dla osób studiujących oraz absolwentów zaczynających drugi kierunek jest inna lista z mniejszą ilością miejsc i tak jak zawsze próg był koło 70 tak z drugiej listy miał być 140 (UMB). Trochę się podłamałem taką informacją i przestałem uczyć do matury, bo jeżeli taki próg na pielęgniarstwo to jaki na lekarski? I jakie ja mam szanse patrząc po ostatniej maturze? W statystykach opublikowanych na stronie uczelni widać tylko jeden próg dla nowych studentów ale od innych osób również słyszałem coś podobnego. Wie ktoś może coś na ten temat?
Druga sprawa, czy jakaś inna uczelnia medyczna oprócz WUMu daje dodatkowe pkt za ukończenie innego kierunki medycznego?
Z góry dzięki za odp.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Wyższy próg dla studentów i absolwentów kierunków medycz

Post autor: tchorz »

Uczelnia może (nie musi) ustawić limit miejsc dla absolwentów i drugokierunkowców. W tym roku miał chyba Białystok i Gdańsk. Brzmi groźnie, ale mimo ze było kilka miejsc chętnych było mniej i w rezultacie próg był jak dla wszystkich. Gdyby było ich więcej to tylko wyznaczona ilość była by przyjeta i wynik ostatniego byłby progiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości