Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kaka101
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 18:28

Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: kaka101 »

Hej mógłby mi ktoś opisać jak wygląda I rok na kierunku lekarskim na UM w Lublinie? Chodzi mi np. o to czy na I roku są już jakieś zajęcia w szpitalach, jak tak to czy zostaje się przydzielonym do szpitala czy samemu trzeba sobie łatwić i na jakim oddziale się jest. No i ogólnie jak wyglądał wasz pierwszy wykład no i wszystkie ważne rzeczy jakbyście mi mogli opisać będę wdzięczna :p
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: Anthrax »

Nie studiuję w Lublinie, ale kwestia praktyk na innych uczelniach wygląda dość podobnie (jak nie tak samo).

Na 1 roku nie ma zajęć w szpitalu (no może są jakieś czynności pielęgniarskie (iniekcje, pobieranie krwi), ale robi się to na sobie nawzajem).

Praktyki pielęgniarskie masz po 1 roku, sama wybierasz sobie szpital i oddział.
kaka101
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 18:28

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: kaka101 »

hmmdzięki za odpowiedź jeszcze interesuje mnie kwestia pierwszego wykładu jak to wyglądało w waszym przypadku ? bardzo się stresowaliście ? :p
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: Anthrax »

No u mnie, w Gdańsku pierwszy wykład w roku akademickim był z anatomii (prowadził go rektor uczelni). Niektórzy się stresowali, ale nie ma czego, to tylko wykład
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: ooo97 »

A ja tak się zastanawiam jak wygląda to przysłowiowe życie na lekarskim". Co student to inna opinia. Z czego duża grupa obstaje przy stwierdzeniu, że student lekarskiego ma 6 lat z życia wyjęte. Naprawdę jest tak źle? Doskonale zdaję sobie sprawę z ogromu nauki, ale tak na logikę wydaje mi się, że człowiek nie jest w stanie uczyć się 24/dobę od poniedziałku do poniedziałku, bo zwariuje. Może tak mi się tylko wydaje, jeśli to prawda to chyba muszę poważnie rozważyć swoją decyzję o składaniu papierów na ten kierunek
Sumując, jeśli ktoś nie jest geniuszem, przyswaja wiadomości w tempie szybszym od ślimaczego, a w przerwach wcina orzeszki na dobrą pamięć to czy znajdzie te marne 5 minut dla siebie?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: persil1991 »

Najlepiej sprawdza się tutaj przysłowie: nie taki diabeł straszny, jak go malują. O medycynie narosło już wiele mitów, zbyt wiele.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: Mårran »

Ludzie to studiują i kończą i wbrew swoim wyolbrzymionym opowieściom nie są geniuszami.
Pani Buka
Legionella
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2015, o 17:21

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: Legionella »

Na początku jest trudno, bo trzeba się przestawić na dużo większą niż w liceum dawkę wiedzy, ale z miesiąca na miesiąc przyswojenie coraz większej ilości materiału idzie coraz sprawniej. Zgadzam się, że Nie taki diabeł straszny jak go malują - dodam nawet, że najważniejsze to nie dać się zastraszyć opowieściami starszych roczników jak jest ciężko i jacy groźni i wymagający są asystenci. Zamiast siedzieć i stresować się opiniami innych, lepiej spojrzeć do giełdy popatrzeć jakie pytania były w poprzednich latach i samemu stwierdzić czy pytania są łatwe czy bardzo szczegółowe (bo oczywiście niektóre legendy o ciężkich egzaminach pewnie okażą się prawdą ) . Wiadomo uczyć się trzeba i to nie mało (zalecana systematyczność ), obserwując swoich znajomych z innych kierunków, raczej stwierdzam, że w porównaniu z nimi jest momentami ciężko (u nas sesja trwa cały rok ) , ale sama należę do osób, które mają mnóstwo dodatkowych zajęć i dużo czasu poświęcam na swoje prywatne poza uczelniane życie i daję radę, bez większych zawirowań
imago97
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2016, o 13:24

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: imago97 »

A jak to jest z mianownictwem na anatomii? Wymagają po angielsku czy łacinka?
Jaki atlas polecacie? Warto inwestować w prometeusza? Jego cena trochę przeraża.
pepsyna94
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2016, o 15:09

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: pepsyna94 »

Mianownictwo po angielsku. Nie warto kupować swojego atlasu. Ja miałam Nettera po łac. wypożyczonego z biblioteki i w zupełności wystarczył. Przed zaliczeniami praktycznymi asystenci pokazują struktury, które widać na zwłokach. Ja brdzo rzadko do atlasu zaglądałam, głownie ucząc się kości i mięśni no i może jeszcze serce. Ale naprawdę nie warto tracić kasy i kupować swój atlas.
pruvit
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2016, o 19:16

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: pruvit »

pepsyna94 pisze:Mianownictwo po angielsku. Nie warto kupować swojego atlasu. Ja miałam Nettera po łac. wypożyczonego z biblioteki i w zupełności wystarczył. Przed zaliczeniami praktycznymi asystenci pokazują struktury, które widać na zwłokach. Ja brdzo rzadko do atlasu zaglądałam, głownie ucząc się kości i mięśni no i może jeszcze serce. Ale naprawdę nie warto tracić kasy i kupować swój atlas.
To nie ma już anatomii po łacinie? Nie można zamiast nauki nazw angielskich wybrać łacińskich? Co to za medycyna bez anatomii po łacinie?!
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: David »

To nie ma już anatomii po łacinie? Nie można zamiast nauki nazw angielskich wybrać łacińskich? Co to za medycyna bez anatomii po łacinie?!
Jak chcesz to się uczyć możesz. Zgodnie z nowymi standardami kształcenia opracowanymi przez MNiSW i MZ, studenci mają uczyć się mianownictwa w języku angielskim.

Poza tym uwaga, nie kupujcie na razie Moorów pierwszoroczni, szykuje się zmiana podręcznika wiodącego (prawdopodobnie Gray w II wydaniu tłumaczenia).
lykorz
imago97
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2016, o 13:24

Re: Kilka pytań odnośnie I roku lekarskiego.

Post autor: imago97 »

A ja mam pytanie odnośnie biblioteki, kiedy możemy zacząć wypożyczać książki? Dopiero w październiku czy będzie jakieś szkolenie biblioteczne we wrześniu?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości