Mikroskop dla studenta

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
Ceallach
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2015, o 20:29

Mikroskop dla studenta

Post autor: Ceallach »

Witam serdecznie Z góry przepraszam za masę tekstu, zawsze się tak rozpisuję, a sprawa jest dla mnie ważna.

Jako że zbliżają się święta (i pewnie wysyp tutaj podobnych tematów, za co przepraszam - jeśli taka wola rządzących tutaj, można temat usunąć przyznam iż to na szybko, więc nawet nie zdążyłam spojrzeć czy nie ma już takich tematów), moja mama postanowiła kupić mi mikroskop. Sama o tym jej wspominałam, a że nie wiedziała, co mi sprezentować, skorzystała z tego pomysłu.

Na początku myślałam o najtańszym jaki się da - wiadomo, nie możemy od tak wydać kilka tysięcy na tak jakiś super profesjonalny sprzęt. Ale szybko zrezygnowałam z tej opcji, ponieważ im więcej o tym czytałam, tym bardziej orientowałam się, że to byłaby zła decyzja.

No więc zwiększyłam pułap gotówki, którą mogę przeznaczyć na zakup. Niedaleko mojego akademika znajduje się sklep Delta Optical i to tam postanowiłam kupić mikroskop. W razie czego zawsze miałabym blisko.

Jestem studentką biotechnologii na 2. już roku na Politechnice Gdańskiej i coraz częściej używamy na laboratoriach takich sprzętów. Od dawna myślałam o takim zakupie, no i zawsze odkładało się to na kiedyś tam". Pochodzę z małej wsi, gdzie w podstawówce o mikroskopach można było pomarzyć, w gimnazjum zajęcia miały charakter pokazowy", nie mówiąc już o liceum (które jednak było w dużym mieście, w dodatku była to klasa biol-chem.). Chciałabym oswoić się z mikroskopem i po prostu się nim pobawić Fascynują mnie takie rzeczy i sądzę, że taki mikroskop mógłby stać się nieodłącznym przyjacielem w toku nauki na kolejnych latach inżynierowania.

No ale jak ma być tak, to 200 zł nie wystarczy. Dlatego poniżej zamieszczam listę mikroskopów z Delta Optical w cenach od ok. 400 do 900 zł. Myślę, że na pierwszy mikroskop jest to odpowiednia cena. Lista jest długa, bo wrzuciłam wszystkie jakie były na stronie.

Nie wymagam nawet przeglądania wszystkich, ale czy mógłby ktoś po prostu przedstawić mi na co przynajmniej powinnam spojrzeć, wybierając mikroskop, czy po prostu powiedzieć, który jest lepszy? Naprawdę będę wdzięczna tym, co przez tą paplaninę przebrnęli oraz zechcą pomóc biednej studentce w wyborze

mikroskop-delta-optical-biolight-z-kondensorem-abbego
mikroskop-delta-optical-biolight-300-mikroskop-stereoskopowy-stereolight-zab-rekina
mikroskop-delta-optical-biolight-200-z-kamera-delta-optical-dlt-cam-basic-2-mp
mikroskop-delta-optical-biolight-300-kamera-delta-optical-dlt-cam-basic-2-mp-zab
mikroskop-delta-optical-biolight-300-kamera-dlt-cam-basic-2mp-akumulatorki-zab
mikroskop-delta-optical-biolight-300-kamera-dlt-cam-basic-2mp-ladowarka-zab
mikroskop-delta-optical-biolight-200-kamera-dlt-cam-pro-13mp-usb-20
mikroskop-delta-optical-biolight-300-kamera-dlt-cam-basic-2mp-akumulatorki-ladowarka-zab,
mikroskop-delta-optical-biolight-300-kamera-dlt-cam-pro-13mp-usb-20-zab-rekina
mikroskop-delta-optical-biostage-ii
mikroskop-delta-optical-biostage-ii-p15
mikroskop-delta-optical-biostage-ii-p25
mikroskop-delta-optical-biostage-ii-p50
mikroskop-delta-optical-genetic-pro-mono


Dziękuję z góry, życzę wszystkim miłego dnia (albo już nocy) i wesołych świąt!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: planapo »

Jesli to jest prezent uzgadniany to czy mikroskop musi byc nowy? Choc na swieta nie kupisz juz uzywanego.

Jestes studentyka, wiec nie kupuj zabawki dla dziecka. Biolight 200 i 300 to zabawki dla maluchow w wieku przedszkolnym.

jak juz Delta to ten (ale najlepiej bino)
mikroskop-delta-optical-genetic-pro-mono
1.jpg
albo z wybranych przez Ciebie
mikroskop-delta-optical-biolight-z-kondensorem-abbego
Awatar użytkownika
Ceallach
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2015, o 20:29

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: Ceallach »

Chyba nie miałabym ufności do używanego, nawet jeśli wyglądałby na sprawny. Bo przecież nie bardzo się na tym znam i nie potrafiłabym ocenić, czy wszystko w porządku Chociaż w sumie mogłabym popatrzeć po internetach, może się coś znajdzie.

No i właśnie z tą zabawką dla dziecka". Dlatego piszę tutaj, bo nie mam pojęcia zupełnie co dla kogo się przyda. Aż wstyd na tym poziomie nauki
Dziękuję więc za wskazówkę

A ten Delta Optical BioLight z kondensorem Abbego. Oczywiście lepszy będzie pewnie ten za 800 zł, cena chyba mówi sama za siebie, ale mógłbyś coś o nim powiedzieć, poprosiłabym bardzo? Znaczy w sensie takim praktycznym, tak w skrócie, jeśli można, bo opis to wiadomo, jest na stronie

Dziękuję jeszcze raz!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: planapo »

Genetic jest ok. Szkolno-studencki model, oczywiscie polecalbym bino, a nie mono, no ale to juz jest cena ponad 1k. Oczywiscie za te cena sam nigdy bym nie kupil nowego mikroskopu, tylko bral uzywany.

Sprobuj poszukac na allegro - ludzie czasem wystawiaja te modele minimalnie uzywane, nietrafione prezenty itp, sa w idealnym stanie a tansze. Najlepszy sezon na takie łowy prezentow podaj dalej jest oczywiscie w 1,5-2 miesiaca po swietach.
Awatar użytkownika
Pan Cyk-Cyk
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2013, o 21:35

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: Pan Cyk-Cyk »

Większość z nas korzysta z używanych mikroskopów. Dzięki temu w cenie średniej klasy chińczyka, mamy sprzęt badawczy.
Jeśli masz czas, to może wato poszukać PZO Biolar na allegro? Można go kupić w rozsądnej cenie, jest do niego dużo akcesoriów, a i konstrukcja znana więc zawsze ktoś Ci będzie w stanie pomóc w razie problemów.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: planapo »

Nie kazdy chce uzywany, przerabialismy to nie raz, mi to tez trudno zrozumiec, ale uzywany to nie jest jedyne sluszne podejscie i mysle, ze powinnismy o tym pamietac choc wiekszosc z nas mysli inaczej
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: Pickul »

hehe, ostatnio było nawet wesoło
Awatar użytkownika
Ceallach
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2015, o 20:29

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: Ceallach »

Dziękuję ponownie za odpowiedzi

Zdecydowałam się na mikroskop z serii Delta Optical Genetic Pro, ale Bino, nie Mono, tak jak planapo pisał w swoim poście. Dodatkowo z kamerą USB. Zaszalałam, a co!
Myślałam o tym, żeby kupić zwykły Bino, a potem ewentualnie dokupić kamerę (chyba się tak da, co nie? ), jednak jak zobaczyłam koszty kamer, to mi się odechciało Myślę, że taki mi starczy. Nie potrzebuję super profesjonalnego sprzętu, dodatkowo będzie to mój pierwszy taki sprzęcior.

Pan Cyk-Cyk - kupno nowego mikroskopu jest dodatkowo u mnie o tyle korzystne, że chciałam kupić go na raty. Używanego raczej w taki sposób nie zakupię No i dodatkowo są też te powody, o których już wspominałam.

A w razie problemów, to mam kilka kroków ode mnie sklep Delta Optical, myślę więc, że w razie problemów sprzedawca by mi wytłumaczył co i jak.

Myślicie, że to dobry wybór?

I dziękuję jeszcze raz!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: planapo »

Ten z wbudowaną kamerą.? Mam watpliwosci co do zywotnosci takich rozwiazan, do tego sa one nienaprawialne. Tak czy tak daj znac jak dziala, wrzuc jakas fotke/film, no i jesli (czego nie zycze) sie zepsuje to tez napisz po jakim czasie czy tuz po gwarancji jak to zwykle teraz bywa czy jeszcze pozyje troche
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: Boguslaw »

Bino jak najbardziej, ale bez wbudowanej kamery ! (który to model?)
Zwykły binokular + jakaś kamerka mocowana w torze okularowym. Taki zestaw też możesz brać na raty.
Awatar użytkownika
Ceallach
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2015, o 20:29

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: Ceallach »

Nie zamówiłam sobie jeszcze, dopiero dzisiaj to robię To skorzystam z waszej rady. Kupię ten bez kamerki
Ale wtedy kamerkę dokupię sobie kiedyś może
Videostereo
Posty: 6
Rejestracja: 7 lut 2015, o 12:16

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: Videostereo »

Mam chiński mikroskop z wbudowaną kamerą która bardzo szybko się zestarzała (811x508px) i jej nie używam.
Nie rozbierałem nigdy nasadki ale myślę że jest to jeden z powodów ciemnego obrazu przy wysokich powiększeniach.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop dla studenta

Post autor: planapo »

Jak dla mnie: imn mniej elektroniki, zwlaszcza taniej, tym lepiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość