OPŁATA ZA DRUGI KIERUNEK ( POPRAWKOWICZE )

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
alepkt
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2015, o 16:42

OPŁATA ZA DRUGI KIERUNEK ( POPRAWKOWICZE )

Post autor: alepkt »

Chciałabym prosić o pomoc.
W maju 2015 roku pisałam maturę, aplikowałam na kierunek lekarski na CM w Bydgoszczy, ale się nie dostałam.
Postanowiłam zapisać się na UMK na chemię i poprawić maturę za rok.
Czy z tym wiążą się jakieś koszty?
Słyszałam, że w takim przypadku będę musiała płacić za rok studiowania medycyny ( ok.24 000 zł. )


Macie jakąś wiedzę na ten temat ?

z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: OPŁATA ZA DRUGI KIERUNEK ( POPRAWKOWICZE )

Post autor: castle »

Nie będziesz musiała płacić

persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: OPŁATA ZA DRUGI KIERUNEK ( POPRAWKOWICZE )

Post autor: persil1991 »

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 czerwca 2014 roku:

Opłaty za kształcenie na drugim kierunku studiów dziennych są niezgodne z konstytucją.

Przepisy nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z 2011 roku wprowadzające opłatę za drugi kierunek studiów przestały obowiązywać 30 września 2015 r. Ostatnim objętym przepisani rocznikiem byli studenci przyjmowani na uczelnie na rok akademicki 2014/15 (przepisy nie są stosowane do osób przyjmowanych na uczelnie na rok 2015/16 i późniejsze).
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: OPŁATA ZA DRUGI KIERUNEK ( POPRAWKOWICZE )

Post autor: paaula »

czyli jak dostałam się na pierwszy kierunek w roku 2013/2014, po roku zmieniłam na inne czyli w 2014/2015 to będę musiała za ten rok zapłacić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości