Szczególna Teoria Eteru

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

Zawsze do usług

Niestety nie można przyjąć opinii doktora Zbigniewa Osiaka. Nie jest to opinia osoby niezależnej (o ironio, niezależna.tv), dr Zbigniew Osiak był autorem wcześniejszych, krytycznych wypowiedzi dotyczących teorii względności. Było sprawa wręcz oczywistą co będzie powiedziane jeszcze przed programem.

Z drugiej strony dlaczego niezależna.pl ? Osobiście miałem okazję słuchać czasem wywodów nt. GMO, biologii, szczepionek w takich programach. Było mi dziwnie, że osoby tytułujące się mianem doktora nauk biologicznych popełniały błędy licealistów.
columbo
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2015, o 22:27

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: columbo »

Przypomnę budowę atomu, budowę układu słonecznego i zjawisko prądu elektrycznego.
Atom składa się z neutronu, protonu i elektronu.
Układ słoneczny jest kompletny bez Plutona.
Prąd jest uporządkowanym ruchem ładunków dodatnich.

Ja rozumiem, że czas jest względny (wnioskuję z STW) ale najlepiej to widać w naukach humanistycznych - jak zaczniesz pracę o 6:00 to o 10:00 jesteś głodny lub zmęczony. Ale kolega nie przestawił zegarka (eliminujemy autosugestię) i zaczął pracę o 7:00 - będzie głodny o 11:00. Łatwiej - jak zapukasz do moich drzwi o 11:00 i zaoferujesz mydło w bombelkach to się zmęczę o 11:01 ale jak to zrobisz godzinę wcześniej to zmęczę się godiznę wcześniej.

Odczucie czasu to wszystko w ramach teorii względności. Ja nigdy nie zrozumiem jak może być prawdziwa, skoro dowodzi, że starzenie się zależy od prędkości. Bardziej jest dla mnie zrozumiałe, że moją śmierć może zobaczyć z dobrym teleskopem ktoś rok później i oddalony rok świetlny ode mnie. Niemniej przez ten rok nie będzie i tak możliwa interakcja między nami.

A hitem sezonu jest zaginanie czasoprzestrzeni - z uwagi na szeregi liczbowe wielkości. No żeby kilku naukowców piko mogło zgiąć kartkę giga ? Mało tego - kropka na kartce nijak nie przeskoczy na drugą połowę kartki bo ograniczają ją granice.
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Nadchodzi koniec relatywistyki.
Na stronie ste.com.pl umieściliśmy duże fragmenty naszej książki Szczególna Teoria Eteru (j. polski oraz j. angielski).
Zachęcam do zapoznania się z tą nową teorią.
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Wkrótce udostępnimy materiał wideo, w którym wyjaśnimy wiele zagadnień związanych z naszą teorią.

Zainteresowanym osobom proponujemy, aby zapoznały się z zależnościami z książki Szczególna Teoria Eteru nr (377) oraz (378).

Zależności te wyprowadziliśmy przy założeniu, że obowiązują wyniki eksperymentu M-M. Wzory te nie są więc sprzeczne z tym eksperymentem. Wyrażają one prędkość światła widzianą przez ruchomego obserwatora, ruchomego względem uniwersalnego układu odniesienia. Jak widać prędkość światła zależy od kierunku oraz od prędkości obserwatora (rysunek 24).

W doświadczeniu Michelsona-Morleya oraz w przeprowadzanych dotychczas laboratoryjnych pomiarach prędkości światła, światło zawsze pokonuje drogę po trajektorii zamkniętej czyli wraca do punku wyjścia. Najczęściej światło przebiega do lustra i po odbiciu wraca po tej samej drodze do urządzenia pomiarowego. W związku z tym zawsze mierzono jedynie średnią prędkość światła na drodze w jedna i drugą stronę, a nie prędkość chwilową.

Pomimo tego, że prędkość światła jest różna w różnych kierunkach, nie dojdzie do zmian prążków interferencyjnych w doświadczeniu M-M. Jest tak dlatego, że różnice prędkości światła, w jedną stronę i w drugą stronę, kompensują się w taki sposób, że średnia prędkość światła przepływającego wzdłuż ramienia interferometru zawsze jest stała i nie zależy od kierunku ani od prędkości obserwatora.

Zostało to pokazane w (379)-(380). Ilustracją do tego rachunku jest rysunek 25.

Podsumowując, gdy obrócimy ramię interferometru, to prędkość światła w jedną stronę wzrośnie, a w druga zmaleje. Te zmiany prędkości są takie, że łączny czas przepływu światła w jedną i drugą stronę jest zawsze taki sam! Taka sama jest więc średnia prędkość.

To jest jeden z ważniejszych wyników, który uzyskaliśmy. Pokazaliśmy, że z eksperymentu M-M nie wynika wcale, że prędkość światła jest stała dla każdego obserwatora. Przyjmując założenie o stałej prędkości światła Einstein popełnił błąd. Nie wykonał porządnej analizy eksperymentu M-M i przyjął najprostsze założenie o absolutnej stałości prędkości światła, które doprowadziło do powstania błędnej Szczególnej Teorii Względności.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

Szostek pisze:Zostało to pokazane w (379)-(380). Ilustracją do tego rachunku jest rysunek 25.
gdzie jest rysunek, 1,2,3,4,5,6,7,8,9 . 24,25, n ?
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Proszę o opinie i wrażenia. Kto będzie pierwszy na tym forum i odważnie przyzna, że dostrzegł w Szczególnej Teorii Eteru uogólnienie STW i błędy które zrobił Einstein ?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: AnnaWP »

Myślisz, że brak odzewu wynika z braku odwagi?
Pachnie megalomanią.
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

No cóż, człowiek bywa bardzo posłuszny wobec autorytetu, nawet jeżeli ten autorytet jest wątpliwej jakości
wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

Cóż psychologia skonstruowała odpowiedź w postaci tzw: urojenia wielkościowego . Jest jeden mały problem w Wyzwaniu Pepsi Eteru - Eter dla nas równanie chemiczne C4H10O lub jak kto woli /O/ . Jakby nie zauważyć to forum biologów a nie astrofizyków i od tego powinno się zacząć filtrację reklamy - chyba, że idziemy na zasadzie SPREADU bankowego". Zatem statystycznie na tym forum . będzie problem by uzyskać odpowiedź na wyzwanie".
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: AnnaWP »

ale może to eter- naoglądałam się Haven, więc eter mi nie obcy! A to poważne sprawy są, może spowodować problemy, a może kłopoty? Nie wiem jak przetłumaczyli na polski troubles".
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: jacekp-bio »

Zapowiadają dumnie 10 Sezon Z Archiwum X możliwe, że i tam eter się przewinie. Haven był swoiście dobry
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: DMchemik »

Generalnie nie chciałem zabierać głosu, ale równie dobrze Kolumb mógł się reklamować hasłem: Nowy Świat. Książka zmieni mapę świata! Największe odkrycie geograficzne od czasów opłynięcia Afryki przez Fenicjan - tylko najpierw ją sobie kupcie, to się dowiecie co i jak. To co widzę to jest chęć raczej zdobycia popularności teorii wśród - nie ukrywajmy - niezbyt wyedukowanych czytelników, którzy łykną wszystko, co im podstawić bo nie będą się nad tym zastanawiać, nie znając pewnych podstaw. Ważne, że nawet w książkach tak piszą". No albo w internecie tak było". Sam mam znajomych wierzących w spreparowane filmiki na YT, czy w dziwne książki. Jak to za darmo i z niczego można prąd otrzymywać. Generalnie sporo jest, nie wiem jak określić takich ludzi, bo teslomaniak to zbyt łagodne słowo, bardziej to rodzaj jakiegoś fanatyzmu religijnego, w którym bogiem i prawodawcą jest N. Tesla. Choć zasługi miał wielkie i nauka powinna jego postać jako zrehabilitować, to jednak zapewne sam Tesla w się nieraz w grobie przewrócił, widząc co z jego postaci niektórzy czynią. Natomiast chodzi mi o to, że ma swoich wyznawców głównie wśród niezbyt wyedukowanego towarzystwa. A co do kilku swoich znajomych (z kiepskimi ocenami w szkole podstawowej) - skoro to bogaci nam zabrali prąd za darmo i tak łatwo go można otrzymać, to dlaczego sami go tak nie spróbują otrzymywać? w gronie takich ludzi najłatwiej znaleźć zwolenników. Jeśli ktoś donosi o cudzie - to kościół sam jest sceptyczny wobec takiego doniesienia, prawda? Nauka i naukowcy nie są łatwymi odbiorcami, bo nauka jest dość konserwatywna i lubi trwać w czymś, co przestaje mieć rację bytu i też mi się to nie podoba, ale jeśli coś ma być, to będzie. Przecież takich, co twierdzą że obalili teorie ewolucji czy teorię względności a nawet zbudowali perpetuum mobile - jest masa. Mają swoje 5 minut i tyle. Sporo jest też pokrzywdzonych i niedocenionych naukowców, a jednak ktoś o nich pamięta dziś. Natomiast o tych, co próbowali mieć swoje 5 minut - chyba nikt nie pamięta.

Ale do teorii eteru. Samej książki bym nie skreślił, gdyby nie jeden szczegół - forma zdobycia popularności teorii przez jej autorów. To mi przypomina reklamę na najniższym poziomie i na pewno nei jest skierowana do dojrzałego odbiorcy. Jak to się mówi, trzeba wiedzieć, gdzie jest granica, której nie można przekroczyć, bo skutek będzie odwrotny. W takim przypadku traktuję tę książkę jako próbę zdobycia swoich 5 minut, zrobienia szumu, może Fakt napisze o tym na pierwszej stronie, może Wyborcza. Może minister (zaiste wybitny humanista) zaprosi na kawę (w blasku fleszy, oczywiście). A za 10 lat - nikt nawet nie będzie pamiętał nazwisk jej autorów.

Tak więc póki co - traktuję tę teorię jako próbę zdobycia swoich 5 minut. A resztę to czas sam określi.

To tak samo jak niektórzy mi gadają, że opracowują leki - to pokażcie mi chociaż jeden opracowany przez was lek, który działa. No i następuje minuta ciszy.
Szostek
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:49

Re: Szczególna Teoria Eteru

Post autor: Szostek »

Na naszej stronie w zakładcelt<Opinie jest już dostępna pierwsza część materiału wideo, w którym omawiamy zagadnienia związane ze Szczególną Teoria Eteru.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość