Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: Iszara ja fikra »

Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ? Tylko prosze o nie pisanie odpowiedzi typu: dentysta, hehe, a np. ksylitol. Mnie po nim znikneły malutkie dziórki w zębach
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: Zaleszczotek »

Niektóre bakterie probiotyczne, np. lactobacillus salivarius - zajrzyj w odnośnik tam jest artykuł o tym i publikacje naukowe podane.
Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: Iszara ja fikra »

Dziękuje, dziękuje .
niemysl
Posty: 1
Rejestracja: 6 lut 2016, o 07:50

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: niemysl »

Przyznam, że dużo dała mi nitka dentystyczna i szczoteczka elektryczna dokładnie usuwa resztki jedzenia między zębami i zapobiega próchnicy.
Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: Iszara ja fikra »

. a temat jest co zwalcza próchnice a nie zapobiega.
jarkos23
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2016, o 11:40

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: jarkos23 »

Wydaje mi się, że w takim wypadku lepiej radzi sobie szczoteczka soniczna. To chyba trochę bardziej nowoczesny sprzęt.
MedykDent
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2016, o 12:12

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: MedykDent »

Każdy wie, że najlepiej zapobiegać niż leczyć dlatego ja na tym bym się skupił. Odpowiednia higiena czy dieta pozwolą uniknąć próchnicy i nie będzie czego zwalczać i reperować
Bioola
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:35

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: Bioola »

Mi również dużo dała szczoteczka elektryczna, chociaż sama myjąc zęby również dbałam o dokładne szczotkowanie to jednak wydaje mi się,że teraz są o wiele lepiej domyte,że tak powiem. Kupuję także płyn do płukania i moim zdaniem także pomaga. Za nicią nie przepadam, bo chyba źle stosuję i mi kaleczy dziąsła.
makieta
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2017, o 17:29

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: makieta »

Świetnym sposobem na zwalczenie próchnicy będzie przerzucenie się na szczoteczkę elektryczną oraz płyn do płukania jamy ustnej. Mnie pomógł [spam] i osobiście polecam to rozwiązanie, szczególnie wszystkim tym, którzy mają aparat. Elektryczna szczoteczka pozwoli wam dokładniej myć zęby, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko powstania próchnicy. Płyn natomiast wyczyści wszystko to, czego nie dała rady wyczyścić szczoteczka
GaleriaUsmiechu
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2017, o 10:32

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: GaleriaUsmiechu »

Aby doszło do powstania próchnicy, potrzeba elementów takich jak: cukry, bakterie, podatność zębów i czas. Z tego powodu podstawą jest odpowiednia profilaktyka. Nie bez znaczenia jest również dieta bogata w wapń i fluor oraz ograniczenie słodyczy. Oprócz podstawowego szczotkowania ważne jest używanie płynu do płukania oraz nici dentystycznych lub szczoteczek cylindrycznych do usuwania resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo powinniśmy wyrobić w sobie nawyk regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym, ponieważ nie wszystkie zmiany zauważymy w porę sami.
ejsmont
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 11:26

Re: Co zwalcza próchnice i reperuje zęby ?

Post autor: ejsmont »

Porządna pasta z fluorkiem i innymi aktywnymi czynnikami oraz elektryczna szczoteczka duzo daja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości