Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Post autor: AnnaWP »

jacekp-bio, tak, tak tak.
Przykład z życia - egzamin, poprawka ustna (bo da się podciągnąć)
Profesor pyta dziewczę o budowę chloroplastu. Ta śpiewająco odpowiada.
Ale prof. wpadł na niefortunny pomysł i pokazał jej zdjęcie z TEM. Katastrofa, nie wiedziała, że to chloroplast!
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Post autor: kubut »

ups. Jak to się odbiło na ocenie?


No cóż, mam nadzieję mieć własne zdanie na ten temat już w przyszłym sezonie. Faktycznie, prawdą jest że jeśli coś przeczytam, napisze (narysuję) i usłyszę, jestem w stanie lepiej zapamiętać. Biorę zatem pod uwagę możliwość, że uznam rysowanie za całkiem sensowne.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Post autor: David »

Jestem ciekaw ile z tych szczegółów zostanie po 5-6 latach studiów. Nawet patomorfolodzy często-gęsto nie umieją jej jakoś super.
lykorz
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Post autor: ryniofit8000 »

David, właśnie dlatego uczymy się szczegółowo, żeby lepiej zapamiętać bardziej ogólne kwestie
przynajmniej tak mi się wydaje
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Post autor: Anthrax »

Patomorfolodzy pewnie w sytuacjach wątpliwych korzystają z atlasów lub konsultują się z innym specjalistą.

A co do rysowania, to u mnie i tak większość osób rysuje tak aby jakiś rysunek był". Prawda jest taka, że z tych rysunków i tak nikt się nie uczy (wszyscy uczą się z atlasów np. Myśliwskiego)
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Post autor: AnnaWP »

Zaliczyła, ale nie jakoś cudownie, bodaj na dst. Inne rzeczy też średnio umiała.

Problem polega na tym, że czasem uczycie się tekstu na pamięć, a znajomości struktury są zerowe.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czemu służy rysowanie na zajęciach z histologii?

Post autor: Mårran »

Problemem nie jest tu fakt, że studenci nie uczą się spod mikroskopów wcale, bo się uczą. Muszą, gdyż zdają egzamin czy koła praktyczne ze szkiełek, przynajmniej na leku. Problemem jest to, czy rysowanie samemu cokolwiek daje, skoro mamy atlasy. Niektórym pewnie daje, innym nie.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości