Biol-chem w liceum

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
kkarola
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2016, o 20:11

Re: Biol-chem w liceum

Post autor: kkarola »

classmatex3 pisze: Więc skoro nauczyciele tak traktują te lekcje, to może lepiej wybrać inne liceum?
Tak jest we wszystkich szkołach,lekcja trwa 45 minut,z czego duza czesc to bzdury,spr. obecności,odpytanie 2-3 ludzi,ochrzan za kartkówkę,czas leci,tu zastępstwo,tam jakieś wyjście. Jak pisałam,znajomi polecają biol-chemy Nowodworku,ale nauki jest moc na biol-chemie.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Biol-chem w liceum

Post autor: Smile_Forever »

Potwierdzam, zresztą ja sama przygotowując się do olimpiad siedziałam w domu i się uczyłam zamiast chodzić na lekcje. A moi znajomi robili to samo przygotowując się do matury . Tyle, że warto chodzić do takiej szkoły, w której na to pozwalają, bo nie zawsze jest taka możliwość, aby opuszczać znaczną część zajęć bez większych konsekwencji .
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Biol-chem w liceum

Post autor: persil1991 »

Według rankingu maturalnego V Liceum w Krakowie zajmuje 11 lokatą wśród liceów w Polsce (w ostatnich latach na miejscach 18, 19), II Liceum jest na 46 miejscu (w ostatnich dwóch latach: 65 i 61).
classmatex3
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2016, o 22:04

Re: Biol-chem w liceum

Post autor: classmatex3 »

Ostatnio słyszałem od znajomych bardzo negatywne opinie o II wiec zostają tylko I i V
kkarola
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2016, o 20:11

Re: Biol-chem w liceum

Post autor: kkarola »

Smutne,może niesprawiedliwe w pewien sposób jest,że niektóre uczelnie wymagają jak CMUJ trzech rozszerzonych przedmiotów i to takich ciężkich jak biologia,chemia,matematyka,a inne tylko dwóch.Ludzie na informatykę,ogólnie AGH muszą mieć tylko rozszerzoną matematykę i język obcy.Koledzy idący na agieh,albo na zarzadzanie na UEK,albo choćby na psychologię, mają więcej czasu,mniej stresu,więcej imprez i tak wgl lepiej.Moja mama opowiada,ze dawniej były egzaminy wstępne na uczelnie i tyle,a nie że jedni uczą się trzy lata na luzie,a inni nie wiedzą,co to sen.Wszyscy z Krakowa chcą isc do Krk i uczą się trzech przedmiotów.Koleżanka jest córką lekarza i od razu zdecydowała,ze pojdzie na studia do innego miasta,kupią mieszkanie na czas studiów,a praca w Krakowie juz czeka.A wybiera studia,gdzie sa tylko dwa przedmioty albo niższe progi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości