Poprawa matury

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Laura98
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 22:21

Poprawa matury

Post autor: Laura98 »

Hej. Mógłby mi ktoś opowiedzieć skrótem jak wygląda poprawa matury? Mam pewne wyobrażenie, ale mogę coś pomijać.

-Trzeba się zgłosić do jakiejś szkoły - czy to musi być szkoła, w której zdawałam maturę, czy jest to obojętne? W którym momencie płaci się za poprawę(50zł zdaje się?)?

-Terminy tak jak w przypadku pierwszej matury? Któregoś września wstępna, w lutym ostateczna deklaracja?

-Czy jeśli poprawiam dwa przedmioty to płacę 100zł za poprawkę, czy drugi jest już bezpłatny?



*No i tutaj pytanko do studentów, czy na ratownictwie, dietetyce, psychologii lub fizjoterapii jest szansa poświęcić ze 4 godzinki dziennie na powtórkę przedmiotów maturalnych zakładając w miarę przyzwoite zaangażowanie podczas wykładów? Który z tych kierunków wybralibyście mając na uwadze poprawę matury?


Wiem, że w tym roku biochem nie pójdzie zadowalająco, zamierzam więc od maja zacząć uczyć się do powtórki, stąd pytanie. Pozdrawiam
fetus
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2013, o 08:34

Re: Poprawa matury

Post autor: fetus »

Jeśli chcesz poprawiać maturę pierwszy raz, to nie musisz za nic płacić ( jeżeli poprawiasz kolejny np to twoja druga poprawa to wtedy trzeba płacić za każdy przedmiot osobno ) . Mimo wszystko musisz wysłać do swojego OKE taki załącznik, który znajdziesz na stronie. Tam wypełniasz wszystkie informacje na temat poprawianych przedmiotów i ilości przelanych na konto oke pieniedzy ( jak nie płacisz to tez tam zaznaczasz, chociaż co do tego pewna nie jestem na 100% ) - takie potwierdzenie wpłaty.
Tak, pierwsza wstępna deklaracja do końca października, ostateczna do lutego.
Tak, musisz w swojej macierzystej szkole możesz oczywiście próbować załatwiać sobie w innej, ale najpierw musi na to wyrazić zgodę dyrektor twojego OKE, później dyrektor OKE miejsca w którym chcesz zdawać ( jeśli to inny okręg ) no i dyrektor szkoły.
fetus
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2013, o 08:34

Re: Poprawa matury

Post autor: fetus »

Załatwianie tej zmiany szkoły, w której chcesz zdawać wiąże się z wieloma komplikacjami dlatego możesz to zrobić tylko do grudnia.
Co do dodatkowej nauki na studiach wydaje mi się że zależy od tego jaką uczelnię wybierzesz. Osobiście studiuję na GUMedzie i muszę przyznać ze czasami jest co robić, niestety nie jestem na żadnym z wymienionych przez Ciebie kierunków więc ciężko mi oceniać . Z tego co się orientuję na fizjoterapii u nas jest sporo praktyki. Myślę, że na psychologii i dietetyce będzie bardziej lajtowo .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości