Brudne szkiełka nakrywkowe

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: planapo »

Dawno temu już mialem o tym pisac. Mam zapas szkielek sprzed nastu lat i nie dziwilo mnie to, ze na ich powierzchni sa rzeczy, ktorych nie powinno tam byc, mimo ze przechowywane byly w szczelnych pojemnikach, niektore nawet nieotwierane, no ale wiele lat lezenia (15-20) moze robic swoje. Wszelkie brudy lubia wychodzic na zdjeciach i jest to dosc uciazliwa rzecz w pozniejszym usuwaniu na komputerze.

Dzis kupione nowe szkielka nie roznia sie niczym od tych, ktore trzymam u siebie chyba od liceum - na ich powierzchni po obu stronach sa jakies krysztaly da sie je usunac, ale jest to uciazliwa praca.

ponizej zdjecia (obiektyw 20x) powierzchni losowo wyciagnietego szkielka ze srodka stosu 100 szt.

Ma ktos z Was sprawdzony sklep gdzie mozna kupic CZYSTE szkielka nakrywkowe?
Załączniki
DIC
DIC
KF
KF
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: Pickul »

Kupiłem niedawno w Delcie szkiełka nakrywkowe, porażka ,wszystkie z jakimś nalotem, kompletny syf.
Podpisuję się pod pytaniem przedmówcy.
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: kriscavok »

Sorry że, odpowiadam tu na twój post z zagranicznego forum Planapo.

Kod: Zaznacz cały

tedpella.com/histo_html/coverslp.htm
jak widać czystość kosztuje

Trochę z innej beczki, zdarzyło mi się czyścić soczewki obiektywu, który był zabrudzony czymś w środku (olejkiem lub jakimś smarem zaschniętym) - to nie był obiektyw imersyjny i próbując w desperacji różnych rzeczy w końcu udało mi się olejem rzepakowym, następnie wodą z płynem do mycia naczyń, próbuj!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: planapo »

dzieki tamtejsi spece zawsze cos znajda, juz widzialem (: ciekawe czy sie da odczyscic to jakos chemicznie przez wrzucenie do jakiegos roztworu. jesli czyscic to recznie trzeba uzywac dosc duzego nacisku zeby usunac krysztaly, ogolnie da sie to zrobic, ale chodzi o to zeby tego jednak nie musiec sie fatygowac, ale widac ze jest to problem globalny.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: Pickul »

MAM

Kod: Zaznacz cały

paradox.co.pl/mikroskopia.php
dzisiaj doszły, są czyste, polecam

Obsługa sklepu marna, po zamówieniu czekałem na meila z numerem konta ponad tydzień. Ale po wpłacie kasy już normalnie.
Załączniki
Szkiełka.JPG
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: Trzyszcz »

Czyszczenie szkiełek:

Kod: Zaznacz cały

entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=46&t=24150
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: planapo »

dzieki (:
Christael
Posty: 38
Rejestracja: 15 mar 2016, o 14:56

Re: Brudne szkiełka nakrywkowe

Post autor: Christael »

Jakby co to nie polecam tych szkiełek, strasznie brudne, podstawowe i nakrywkowe.
Zamówiłem te, które poleca Pickul, zobaczymy jakie będą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość