Pielęgniarstwo 2016/2017

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

Cześć, dopiero co zarejestrowałam się tu i szukałam takiego wątku, ale sie nie doszukałam wiec zakładam Wybiera się ktoś z was w tym roku na pielęgniarstwo? Jak wam idzie przygotowanie do matury? Najbardziej obawiam się właśnie o biologię, bo sama sie jej uczę, bo niestety w szkole nie mam jej już, a tu jeszcze zwierzęta,ekologia i ewolucjonizm został, no i matmy. Na szczęście jeśli nie uda mi się zdać (odpukać) lub dostać to koło ratunkowe mam na ten jeden rok, bo niestety ale nie mogę odpuścić roku Podobno na śum na pielęgniarstwo zostały w tamtym roku jeszcze miejsca
linka971234
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 19:01

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: linka971234 »

hej
ja się wybieram na pielęgniarstwo, ale nie bardzo rozumiem warunki rekrutacji na tym kierunku (. Piszę, że przyjęcia będą się odbywać na podstawie wyników z polskiego pisemnego (lub języka nowożytnego ustnego) oraz dowolnego wybranego przez kandydata przedmiotu. Czyli zakładając hipotetycznie można sobie wybrać matematykę lub angielski bo nie rozumiem (
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Mårran »

Tak, możesz wybrać polski/angielski plus matematykę
Pani Buka
linka971234
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 19:01

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: linka971234 »

Dzięki bardzo
swoją drogą to troszkę dziwne,że nie wymagają obowiązkowo biologii
Gamaia
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2016, o 11:08

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Gamaia »

Hej Ja planuję studia we Wrocławiu

magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

No właśnie ja się troszkę wkurzyłam, że ta biologia nie jest aż taka ważna do tych Katowic, bo zaczęłam się sama jej uczyć i wgl a tu taki numer, ale szczerze mówiąc ostatnio zastanawiam się nad Bydgoszczą i Zieloną Górą, też na ten kierunek
linka971234
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 19:01

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: linka971234 »

No ja niestety nie mam możliwości studiowania gdzie indziej, więc będę musiała strzelać w Katowice, ale słyszałam dobre opinie o tej uczelni, także zobaczymy
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

Po mojej maturze z biologi to mam nadzieję, że ŚUM się dostanę, aż potem się cieszyłam, że wzięłam ten polski rozszerzony
natcza
Posty: 16
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:47

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: natcza »

Hej, czy ktoś już z kandydatów na pielęgniarstwo/położnictwo się rejestrował? Jak jesteśmy przy wyborze przedmiotów są jak wiadomo dwa,
gdzie w pierwszym jest do wyboru:
- j.polski podstwa
- j.angielski ustny
- i inne języki nowożytne ustne
oraz drugi przedmiot, gdzie są do wyboru, ku mojemu zdziwieniu same postawy:
- biologia podstawa
- geografia podstawa
- fizyka postawa
- język polski podstwa
- itd.
Czyli w tym drugim przedmiocie musimy przeliczać punkty na rozszerzenie, jak już będziemy znać wyniki?
bursztynek
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: bursztynek »

Hej, też wybieram się na pielęgniarstwo ale do Wawy. Na WUM albo AWF
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

natcza ja się rejestrowałam i ja jestem chyba na temat tej rejestracji głupia. pisało że trzeba sobie przeliczyć z rozszerzenia na podstawę, ale te % co stoją obok tego to przestaję to rozumieć. Wiec nie wiem czy trza podać procent z roz czy liczbe z przelicznika. Nie wiem sero. Trza się dopytać kogoś kto to ogarnia.
Wgl mnie to rozwaliło, bo własnie w 1 polski podstawa, spoko, ale w drugim przedmiocie pisze ewidentnie że do wyboru przez nas, no to biorę polski, bo biola mi slabo poszła to mi wyskakuję że nie mogę tych samych to jaki mi to wybór. a z polakiem rozszerzonym mam większe szanse na dostanie się niz z biologią, no chyba że mnie coś zaskoczy 5 lipca.
A składacie dokumenty gdzieś w inne miasta? Bo ja to zmieniam co chwilę i generalnie mam Bydgoszcz na oku (pielęgniarstwo lub zootechnika na UTP), ale to od początku już, ale szukam też czegoś w razie wu. Myślałam nad Zieloną Górą, ale jak zobaczyłam że mam przed ogłoszeniem listy mam zanieść dokumenty to zrezygnowalam bo nie będę jeździła w te i we wte, więc coś Rzeszów mnie korci, no i Wrocław, ale obawiam się że we Wroc nie znajdę w spoko cenie stancji. Generalnie mam taki mętlik w głowię, że aa
natcza
Posty: 16
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:47

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: natcza »

magda28, ja też myślałam nad tym na początku, aby jako 1. przedmiot wziąć polski podstawę, a za 2. polski rozszerzenie, ale niestety także wyskoczyło mi że dwóch takich samych nie można - wtf?! dlatego wzięłam angol ustny, bo dobrze mi poszedł i polski podstawę", jako ten drugi, ale chyba tam przedzwonię i się dopytam czy można tam przeliczać polski rozszerzony na podstawę. jak coś będę wiedziała, dam znać.
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

OO byłoby super jakbyś dała znać, bo serio, ten SUM to jest naprawdę nieogranięty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości