Metabolizm

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Metabolizm

Post autor: yeast »

Idz sobie zbadac hormony tarczycy, bo to wyglada nieco dziwnie.
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: Metabolizm

Post autor: keykey »

Jestem już umówiona do endokrynologa na wizytę kontrolną. Kontrolną, bo takie coś mam od ponad roku jak nie dwóch lat ale tarczycę zawsze miałam w normie. Nie sądzę, by teraz coś uległo zmianie, ale wizyta mi nie zaszkodzi.
crims
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2008, o 11:29

Re: Metabolizm

Post autor: crims »

ja tam może zabardzo nie znam się na badaniach, ale z doświadczenia wiem jedno (ponieważ prowadziłem juz pare osób pod względem dietetycznym i treningowym) Metabolizm przyspieszają wysiłki aerobowe o dużej intensywności i małym czasie trwania, oraz treningi siłowe,stres. A z pożywienia przedewszstkim białka zwierzęce uzyskiwane z chudego mięsa. I spora czestotliwość posiłĸów w diecie. Naprawde można dojść do 4500-5000 kcal dziennie i czuć się glodnym przy wadze 80kg. Je się posiłek i za pół godziny znów jesteśmy głodni,aż tak da się rozkręcić metabolizm. Jednakże nie rozumiem Pań które ważą np. 50-60kg i chcą schudnąć, jak dla mnie taka waga przy przeciętnym wzroście kobiety jest idealna i w niej kobiety wyglądają dobrze. Chciałbym poruszyć też pewną kwestię i zapytać o zdanie innych forumowiczów. otóż często spotykamy się dietami (w gazetach, poradnikach) które opierają się na b.małej ilości pożywnienia gdzie wiekszość posiłków składa się z warzyw, owoców i zbóż. Czyli mamy białka niepełnowarościowe, rozumiem będziemy mięc spadek wagi poprzez spadek kalorii w diecie ale czy będzie to katabolizm tłuszczowy czy mięśniowy ? Skoro np. kulturyści/fitnesski/sportowcy w swoich dietach przed zawodami biora hmm.żeby nie powiedzieć ogromne ale spore dawki BCAA czyli aminokwasów rozgałęzionych oraz glutaminy własnie po to żeby zniwelować katabolizm mięsniowy(często robi się to w ketozie). Więc jak ktoś zrzuci na takiej diecie 5kg to moze się czuć sadysfakcję z tego że stracił 5kg tkanki tłuszczowej czy stracił 5kg mięsnii i wody ? Według mnie to 2 ale chętnie wysłucham Waszego zdania nt.
pozdrawiam
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: Metabolizm

Post autor: keykey »

No takie 5 kilo w ciągu tygodnia dajmy na to to nic innego jak utrata wody + tkanki tłuszczowej żeby utracić masę mięśniową trzeba odżywiać się w przytaczany przez Ciebie sposób troszku dłużej. I nie wykonywać ćwiczeń fizycznych. Wtedy niepotrzebne mięcho idzie na opał:P
Ja w przeciwieństwie do Ciebie doskonale rozumiem kobiety, które przy odpowiedniej wadze (50, 60 kg powiedzmy) chcą być szczuplejsze. Nie należę do takowych acz należałam do szczupłych nastolatek broniących się przed spódniczką i z kompleksemmysich ud i dużej pupy. Co ciekawe, odkąd przytyłam 15 kg (w ciągu roku, wzrost się nie zmienił) stwierdziłam, że mimo świeżo nabytych rozstępów i brzydkiego cellulitu generalnie to się lubię teraz stojąc przed lustrem widzę nadmiar tu i tam ale mi nie przeszkadza, wręcz uważam że to właśnie jest kobiecość. I jestem taka a nie inna kochana przez wieeeele szczuplejszego chłopaka, który mógłby mieć każdą . Jak teraz mi się przypomina to, że byłam chuda (nie szczupła) i tak się nie doceniałam wydaje mi się, że straciłam bardzo cenny czas w moim życiu na to, by być nieszczęśliwą. Ale równocześnie dzięki temu rozumiem osoby które nie są z siebie niezadowolone. Naprawdę, w lustrze widzi się wtedy kogo innego, nie siebie.

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 19:36 ]
Aha, co mi się przypomniało: czynnikiem warunkującym złą samoocenę w kwestii figury wg mnie jest tylko i wyłącznie społeczeństwo. To ono narzuca nam poprzez kulturę pewne wzorce, choćby równocześnie nie wiadomo jak głośno wołało, że trzeba z tym skończyć, że tak naprawdę to nie jest ładne itd. Zewsząd atakujące billboardy, reklamy w tv, wreszcie magazyny z takimi a nie innymi kobietami i szczupłonogie kobiety na ulicach widzące tylko promocje, okazje, nowe kremy odchudzające itd. Brzmi jak kolejne puste hasła? Być może:) Ale ja to mówię w oparciu o własne doświadczenie (przypomina mi się to, jak mojemu pierwszemu chłopakowi wmawiałam, że jestem taka wąziutka, on z zachwytem w oczach na mnie patrzył a potem, gdy nikt nie patrzył wypuszczałam brzuch rozluźniając mięśnie albo cichcem kupowane kremy na cellulit, którego wówczas nie miałam) i o obserwacje mojej młodszej siostry, która w tym momencie jest w wieku, w którym wówczas byłam ja. Jak staram się jej na każdym kroku mówić, że jest śliczna, że ja w jej wieku nie byłam taka ładna, że na takie nogi jak ma ona lecą mężczyźni, że ma naprawdę kobiecą pupkę nie wór tłuszczu i skóry. Widzę, że jej to potrzebne, bo wzmacniam tym samym jej poczucie wartości, które naprawdę gdzieś się zapodziało pośród dzisiejszego świata. A tak nawiasem naprawdę uważam, że jest śliczna
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Metabolizm

Post autor: Marcin_skc »

keykey pisze:A ja dla odmiany chciałam spytać, czy można w jakiś sposób spowolnić metabolizm?:)
Mam 162 cm, ważę 63 kilo. Nie jest to super figura, jednak wisi mi to. Generalnie strrrasznie dużo jem. Potwornie. I to nie dlatego, że mam ochotę, że lubię, tylko hmmm conajmniej co 2 godziny muszę coś wszamać, bo mam niedocukrzenie. Jest to spowodowane złym stanem wątroby, a on znów czym innym. Nie jestem cukrzykiem. Ale nie ważne, bo generalnie chodzi mi tylko o to, że ja tak dłużej nie pociągnę. Chodząc do szkoły nie mogę sobie pozwolić na posilanie się kiedy zajdzie potrzeba, a ona się zdarza dość często. Poza tym nie prowadzę bynajmniej aktywnego trybu życia, pochłaniam ponad 3000 kalorii dziennie, więc teoretycznie powinnam się już nie mieścić w drzwiach. W praktyce jednak kalorie szybciutko zamieniają się na energię, w moim wypadku cieplną. Moja normalna temperatura pod wieczór to 37,3-37,8. Rano 36,6-36,8. Wystarczy, że idę średnioszybkim tempem i dyszę jak biegnąca słonica (nie wiem czy biegnące słonice dyszą ), puls mam ok. 130 na minutę.
Wyglada jak choroba mitochondrialna, jednak to tylko przypuszczenie

Ci do pytania w pierwszym poscie, czyli jak polepszyć metabolizm (lub jak kto woli termogenezę) należy:
- więcej sie ruszać.
- jeść zimne posiłki, brać chłodne prysznice (ok. 25 stopni C), przebywać w chłodniejszych pomieszceniach (ok. 4 stopni C)
- spożywac duze ilosci protein, które nakręcają metabolizm oraz ograniczyć tłuszcze i cukry. SDD białek to 30% więc organizm musi zużyc bardzo dużo kalorii zeby rozłożyć białka do aminokwasów.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Metabolizm

Post autor: york »

Marcin_skc pisze:- jeść zimne posiłki, brać chłodne prysznice (ok. 25 stopni C), przebywać w chłodniejszych pomieszceniach (ok. 4 stopni C)

napewno
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Metabolizm

Post autor: Medycyna Lwów »

Marcin_skc pisze:Wyglada jak choroba mitochondrialna, jednak to tylko przypuszczenie
chyba nie widziałeś choroby mitochondrialnej i jej bardzo poważnych objawów głównie neurologicznych.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Metabolizm

Post autor: Marcin_skc »

mimi11 pisze:Marcin_skc napisał/a:
- jeść zimne posiłki, brać chłodne prysznice (ok. 25 stopni C), przebywać w chłodniejszych pomieszceniach (ok. 4 stopni C)



napewno
zimno zmusza organizm do zwydatkowania dodatkowcy kalorii na przywrócenie normalnej temperatury ciała
jinxing
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2009, o 16:34

Re: Metabolizm

Post autor: jinxing »

Od 2 tygodni jestem na diecie. Gdy pragnę znaleźć pomocne informacje natykam się często na krytykę młodych kobiet chcących stracić wagę przy 60 kilo. Uważam to za niepotrzebne ignorowanie problemu tej osoby.
Mam 174 cm, z 60 jak dotąd udało mi się zejść do 57. I nadal jestem za gruba :p (posypie się po tym komentarzu zapewne krytyka w moja stronę:) ) Przez długi czas miałam 53 i nie powiem żebym należała do chudzielców Tarczyca spowodowała szybki przybranie, czuje się jednak źle z tą wagą. Mam jednak przy niej pozostać ponieważ wszelkie wyliczenia wskazują że jest ona prawidłowa dla mojego wzrostu?

Aby nie było: moja dieta dotyczy poprostu spożywania mniejszych porcji i nie jedzenia posiłków o 22/23 No i regularne bieganie i ćw. fizyczne.
nkasia
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2016, o 21:18

Re: Metabolizm

Post autor: nkasia »

ah ten temat chudnięcia. chyba nigdy nie przestanie być na czasie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości