dwa pytania odnośnie matury 2016

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
aliumcepa
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2016, o 17:53

dwa pytania odnośnie matury 2016

Post autor: aliumcepa »

Mam dwa pytania odnośnie rozwiązania zadań, które mnie bardzo nurtują i nie spocznę dopóki się nie dowiem
1) Czy w zadaniu pierwszym, przy dużej gęstości wody napisałam, że w skutek tego na dnie zbiornika utrzymuje się stała temperatura 4 stopni Celsjusza dzięki czemu ryby nie zamarzają. Na bank nie przejdzie?
2) Czy jeżeli w zadaniu o wpływie auksyny na epikotyl napisałam, że przyrost epikotylu bez roztworu auksyny był spowodowany działaniem obecnych w nim fitohormonów (bez podania nazwy auksyny), to dostanę punkt? Nie byłam pewna czy wpisać, że obecna jest auksyna, gdyż stwierdziłam, że przecież mogą być też inne fitohormony powodujące ten wzrost i trochę uogólniłam.
Wiem, że 5 lipca klucz pokaże, ale w razie czego chcę wiedzieć, czy jest sens się odwoływać.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: dwa pytania odnośnie matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

A ktoś ci powiedział, że nie przejdzie?
aliumcepa
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2016, o 17:53

Re: dwa pytania odnośnie matury 2016

Post autor: aliumcepa »

Nie mam kogo się spytać to tylko moje gdybanie nad podręcznikiem
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: dwa pytania odnośnie matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

Ja mam wlasnie to samo, Bo napisalam podobne. Fakt moze byc odpowiedz in na niz w kluczu a dobra no ale wiesz.

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: dwa pytania odnośnie matury 2016

Post autor: AnnaWP »

W 1 bym uznała, gdyby ktoś się mnie o to pytał. Tak, chodzi przecież o to, że woda o 4 st. jest najgęstsza, a więc jest na dnie zbiornika, więc nie zamarza tam, a dzięki temu ryby nie zamarzają i mogą przeżyć zimę.
W 2 - tu gorsza sprawa. Tu chodziło o auksynę, bo to jedyny hormon, jakiego dotyczyło pytanie. Trudno wyczuć, jak skonstruują klucz, może chociaż częściowo uznają. Dobrze, że padło słowo fitohormony", gorzej, jeżeli dodano inne".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości