Bilans materiałowy procesu fermentacji

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
dominika7895
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2013, o 14:25

Bilans materiałowy procesu fermentacji

Post autor: dominika7895 »

Hejka Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Chętnie się odwdzięcze.

Otóż mam do zrobienia bilans materiałowy dla procesu fermentacji alkoholowej. Generalnie - mamy do zrobienia projekt technologiczny i jednym z etapów jest bilans materiałowy. Mamy go zrobić tylko dla procesu fermentacji (ja mam otrzymywanie alkoholu etylowego) i dodatkowo zrobić bilans Snakeya dla tego procesu ("na oko - tak się wyraził wykładowca). Bilanse mają być dla skali roku oraz jednorazowego wsadu (najlepiej na dobę albo na godzinę). Należy zbilansować biomasę oraz wszystkie substraty no i produkty. Ja nigdy takich bilansów ani wykresów Sankeya nie robiłam, więc nie mam pojęcia jak to zrobić / Dostaliśmy informację, żeby w razie czego niektóre rzeczy pozakładać - no bo nie robimy całego procesu tylko bilans jednego etapu
Moja instalacja składa się z części przygotowania surowca (ja mam kukurydzę), hydrolizę skrobi do glukozy, potem fermentacja, i potem obrobka końcowa produktu.

Informacje:
skala produkcji:100 tysięcy litrów etanolu na rok
używane drożdże: Saccharomyces Cerivisiae (skład elementarny: C H1,83 O0,56 N0,17)
surowiec: kukurydza (60% skrobi)

Pomózcie proszę
dominika7895
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2013, o 14:25

Re: Bilans materiałowy procesu fermentacji

Post autor: dominika7895 »

up
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości