Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Zaproszenie

Re: Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie

Post autor: Zaproszenie »

Witam! Zapraszam na Dni Otwarte (1 - 2 CZERWIEC 2012 r. od godz. 9:00 do 15:00) w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie, przy ul. Krupniczej 44. W programie gry i zabawy, zdjęcia w historycznych strojach, prezentacje pasji i osiągnięć uczniów, ciekawe eksperymenty przeprowadzane w profesjonalnych pracowniach chemicznych i wiele innych zajęć! Oj, będzie się działo! Gwarantowana dobra zabawa!
lilia

Re: Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie

Post autor: lilia »

Witam! Chiałabym się dowiedzieć jakie są opłaty miesięczne za internat :)
Zajcew

Re: Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie

Post autor: Zajcew »

W bursie na Focha jest to 300zł miesięcznie. Na Prusa w tym roku otwierają kolejną o podobnych kwotach :)
Zajcew

Re: Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie

Post autor: Zajcew »

Jestem w technikum chemicznym trzeci rok i zjadłem buty na wszystkim co się tam dzieje. No to pora powiedzieć jak to wygląda na prawdę, czyli co jest dobre a co złe:
Plusy:
- szkoła od tego roku ma chromatograf gazowy i cieczowy (jeszcze nie w pełni nad nimi panują ale wątpię żeby którakolwiek szkoła w Polsce miała jeszcze taki sprzęt)
- nauka chemii analitycznej: masz praktyczne umiejętności jakie ludzie zdobywają dopiero na studiach
- no ogółem wyposażenie w pracowniach jest przyzwoite
- mała szkoła ok. 400-500 uczniów, więc raczej wszyscy Cię kojarzą z nauczycieli
- normalna szkoła, wyścig szczurów umiarkowany lub brak
- nawet mają jakieś osiągnięcia w olimpiadach czy coś tam
Minusy:
- niski poziom biologii
- liceum jak już nie macie co ze sobą robić to zapraszamy (chociaż ten human to jakoś jeszcze prosperuje)
- poziom nauczania chemiczki jest proporcjonalny do koloru jej włosów i rośnie od blond do ciemniejszych, więc jak trafisz na blondyneczkę to trzeba chodzić do innej na zajęcia dodatkowe
- język polski trzeba cisnąć, (zwłaszcza jak masz z Bridget Jones lub z Królową Gospodyń)

To na razie tyle, rzeczy konkretnych nie pisałem o gronie pedagogicznym, ale od czegoś są dni otwarte. Zapraszam, da się jakoś żyć w tej szkole, nie jest wcale źle :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości