Reagent zawartości żelaza w wodzie

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
funio721
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:33

Reagent zawartości żelaza w wodzie

Post autor: funio721 »

Cześć jastem tu nowy , ale wydaje mi się że mi pomożecie . Chciałbym aby ktoś z was powiedział mi co to jest za proszek, który dodaje się do wody aby określić zawartość żelaza w wodzie
Jakub2833
Posty: 30
Rejestracja: 19 mar 2016, o 09:30

Re: Reagent zawartości żelaza w wodzie

Post autor: Jakub2833 »

A jakie to ma być oznaczanie?
Jaki jest skutek dosypania tego proszku?
funio721
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:33

Re: Reagent zawartości żelaza w wodzie

Post autor: funio721 »

Chodzi o to sprawdzać w wodzie stężenie żelaza w akwarium problem w tym że akwarystyczne preparaty szybko się kończą a są drogie a ja często używam Proszek dodaje na 15ml wody i woda zabarwia się na kolor czerwony im bardziej czerwony tym więcej jest żelaza w mg/l Co to za proszek
funio721
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:33

Re: Reagent zawartości żelaza w wodzie

Post autor: funio721 »

Widzę że rozmowa się nie klei to może z innej strony czym sprawdzacie zawartość żelaza w wodzie
Jakub2833
Posty: 30
Rejestracja: 19 mar 2016, o 09:30

Re: Reagent zawartości żelaza w wodzie

Post autor: Jakub2833 »

Kojarzy mi się że to może być fenantrolina, albo jakiś rodanek.
Obydwie reakcje dają czerwony kolor, tylko że rodanki taki bardziej przypominający krew.
funio721
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:33

Re: Reagent zawartości żelaza w wodzie

Post autor: funio721 »

Wiesz generalnie to jest napewno tanie , tylko że firmy zoologiczne dają tak mało tego , że ja i tak dziele dawkę na pół proszek ma zapach lekko gryzący i pisze tylko reagent o woni octu jak nie ma żelaza nie zobarwi wody im więcej żelaza tym kolor czerwony jest głępszy coś na takiej zasadzie , ale dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości