mikrobiologia CZY analityka medyczna

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

mikrobiologia CZY analityka medyczna

Post autor: misialin »

Zastanawiam się między mikrobiologią a analityką medyczną. Które studia są lepsze i dlaczego?
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: mikrobiologia CZY analityka medyczna

Post autor: Jannx »

Nie powiem Ci które są lepsze". Dużo zależy od tego co chcesz robić. Jednak analityka ma to do siebie, że po studiach od razu można zostać wpisanym do rejestru diagnostów, a to Ci daje konkretne uprawnienia. Po mikrobiologii żeby zostać diagnostą trzeba skończyć 2letnie studia podyplomowe (tak wygląda sytuacja teraz- analitycy od wielu lat chcą znieść podyplomówki, jak na razie nadal są i mają się dobrze- co będzie za 5 lat nikt nie wie).
Na analityce są zajęcia z mikrobiologii- u nas 150 godzin i myślę że wszędzie jest podobnie. Dodatkowo jeśli interesuje Cię ta dziedzina, możesz dołączyć do koła naukowego.
Po analityce możesz pracować w tej działce- np. szpitalne laboratorium mikrobiologiczne, a po 2ch latach praktyki w zawodzie możesz podjąć się specjalizacji (niestety są płatne).

Warto przejrzeć programy obu tych kierunków, wtedy mniej więcej zobaczysz czy takie zajęcia Cię zainteresują
misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

Re: mikrobiologia CZY analityka medyczna

Post autor: misialin »

Przejrzałam już dawno, ale wolałam się jeszcze dopytać
generalnie widzę,że podobnie jest, ale analityka daję więcej możliwości
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość