UJ i UW - tak różne?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Mint
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:29

UJ i UW - tak różne?

Post autor: Mint »

Hej! Jestem tegoroczną maturzystką i chciałabym studiować biotechnologię. Oczywiście zależy mi na wyborze uczelni, gdzie nauczanie tego kierunku stoi na najwyższym poziomie Skończyłam biol-chem-fiz i spodziewam się niezłych wyników z matury, więc dostanie się nie powinno być problemem. Pytanie tylko - dokąd? Słyszałam i czytałam opinie, że najlepszą biotechnologię oferuje UJ. Tyle tylko, że mieszkam w Warszawie, stąd pytanie - czy UW dużo mu ustępuje? Jak duża różnica jest między tymi uczelniami? Czy na tyle duża, by rzucić stolicę i przeprowadzić się do Krakowa? Pod względem finansowym mogłabym sobie na to pozwolić (a raczej moi rodzice), ale wiadomo - Warszawa, znajomi, sentyment, a nawet czyste przyzwyczajenie. Dlatego jeśli poziom jest porównywalny, wolałabym zostać i iść na UW. Nie chcę tylko żałować tej decyzji, jeśli UJ daje więcej lepszych możliwości. Co powiecie?

A tak na marginesie jeszcze jedno pytanie: czy możliwe jest połączenie studiów na biotechnologii z pracą, oczywiście nie na cały etat? Czy ten kierunek jest tak zajmujący, że nie znajdzie się na to czas?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości